برگزاری نمایشگاه عکس " اشک خون " در خورموج

همزمان با ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) نمایشگاه عکس اشک خون در فرهنگسرای شهید شهریاری برپا شد.
مسئول برگزاری این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه با هدف شناساندن قیام عاشورا و حماسه تاریخی امام حسین (ع) و یارانش به نسلی که مورد تهاجم فرهنگی قرار گرفته‌اند برگزار شده است.
نسرین شیخیانی افزود: در این نمایشگاه 40 عکس با موضوع عاشورا در معرض دید عموم قرار گرفته و صحنه‌هایی از کربلا نیز بازسازی شده است.
وی اضافه کرد: این نمایشگاه با همکاری مشترک فرهنگسرای شهید شهریاری و کانون بسیج هنرمندان شهرستان دشتی برگزار شده و پیش از این نیز به صورت مشترک به مناسبت‌های مختلف چند نمایشگاه برگزار کرده‌ایم.
شیخیانی اضافه کرد: در روز عاشورا نیز دو تعزیه با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی اجرا کرده‌ایم و مورد استقبال چشمگیر مردم و عزاداران حسینی قرار گرفت.
این مقام مسئول یادآور شد: برگزاری این نمایشگاه در شناسایی قیام عاشورا به نسل نوجوان و جوان موثر است.
شیخیانی تصریح کرد: امیدواریم مسئولان فرهنگی استان زمینه برگزاری بیشتر این نمایشگاه‌ها را در آینده فراهم کنند.

درمانگاه شهید احمدی در شان مردم خورموج نیست 

سیدشریف حسینی در نشست شورای سلامت و امنیت مواد غذایی در شهرستان دشتی با اشاره به معضلات و مشکلات بهداشتی شهرستان نیاز انسان به سلامت را از حقوق مسلم و اولیه بشر و از مطالبات به حق هر شهروند دانست.
وی افزود: برای تحقق و تأمین این نیاز همکاری و همیاری سایر ادارات و دستگاه‌های دولتی با شبکه بهداشت ضروری است.
این مقام مسئول با اشاره به قدمت 50 ساله و فرسودگی و کمبود فضای فیزیکی مرکز بهداشتی درمانی شهید الیاس احمدی که یکی از مراکز مهم شهرستان برای ارائه خدمت به همشهریان است، یادآور شد: درمانگاه کنونی شهید احمدی در شأن مردم بزرگوار خورموج نیست و در صورت حل و فصل موضوع مالکیت زمین آن می‌توان به ‌زودی شاهد احداث ساختمان جدید به شکل مناسب با توجه به جمعیت و حجم مراجعات مردم باشیم.
حسینی اضافه کرد: نبود ساختمان اداری شبکه بهداشت و درمان شهرستان، قدمت بالا، فرسودگی تعدادی از خانه‌های بهداشت، کمبود پانسیون برای پزشکان از مشکلات این شبکه است و همراهی و مساعدت مسئولان استانی و شهرستانی به ویژه فرماندار شهرستان در این زمینه ضروری است.
معاون فرماندار دشتی نیز با اشاره به عملکرد شورای سلامت، فعالیت‌های چشمگیر و خوب دولت خدمتگزار در رفع محرومیت و برقراری عدالت تشریح کرد.
علی زارعی اصلاح الگوی مصرف در تمام زمینه‌های اجتماعی، تغذیه‌ای بهداشتی را ضروری دانست و خواستار اطلاع‌رسانی و آموزشی به مردم توسط دستگاه‌های دولتی متولی امر شد.
شورای سلامت شهرستان دشتی با دستورکار بیماری‌های آنفلوآنزای نوع A و اقدامات صورت گرفته و مشکلات آلاینده‌های محیطی و سوانح و حوادث ترافیکی، طرح غربالگری تنبلی چشم با حضور مسئولان شهرستان دشتی برگزار شد.

/ 0 نظر / 8 بازدید