از دشتی زلزله زده...

لوازم بهداشتی،یخ و امکانات سرمایشی نیاز اساسی زلزله زدگان

بخشدار شنبه وطسوج شهرستان دشتی گفت: با توجه به گرم شدن هوا در مناطق زلزله زده این بخش لوازم بهداشتی خانواده، یخ و وسایل نگهداری آن و امکانات سرمایشی از نیازهای اساسی آسیب دیدگان است.
ابراهیم درویشی روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: هم اکنون روزانه چندین کامیون یخ میان زلزله زدگان در این منطقه توزیع می شود اما به دلیل نبود امکانات نگهداری آن باز مردم با کمبود رو به رو می شوند.

وی اضافه کرد: هم اکنون بخشی از مردم مناطق زلزله زده وسایل سرمایشی و یخچال های خانگی خود را از زیر آور بیرون آورده اند و با راه اندازی آنها در چادرها کمتر از گرما رنج می برند اما بخش عمده آسیب دیدگان که هنوز وسایل آنها زیر آوار مانده و تخریب شده مشکلات و نیاز زیادی به این امکانات سرمایشی دارند.

واگذاری بازسازی هزار واحد مسکونی به استان فارس

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان فارس گفت: کار بازسازی یک هزار واحد مسکونی تخریب شده در زلزله بوشهر به این بنیاد واگذار شده است.
مهندس علی نقی لقمانی، عصر دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران افزود: همکاران ما اکنون در مناطق زلزله زده مستقرند و کار بازسازی را آغاز کرده اند.

وی ادامه داد: برای بازسازی به مالکان منازل آسیب دیده در زلزله اخیر استان بوشهر مبلغ 150 میلیون ریال تسهیلات با کارمزد چهار درصد داده خواهد شد.

او گفت: زمان اتمام کار این واحدها بستگی به مشارکت خود مردم دارد اما تمام سعی و تلاش ما این است که هرچه زودتر منازل تخریب شده نوسازی شوند.

لقمانی افزود: به منظور تسریع در سرعت نوسازی و جلوگیری از کمبود مصالح ساختمانی از جمله سیمان و میلگرد در مناطق زلزله زده، این مصالح به شکل انبوه خریداری و به استان بوشهر ارسال خواهد شد.

مهندس علی نقی لقمانی، عصر دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران افزود: همکاران ما اکنون در مناطق زلزله زده مستقرند و کار بازسازی را آغاز کرده اند

ارسال 2کامیون تجهیزات آموزشی

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر گفت: برای تجهیز مدارس زلزله زده بخش های ˈشنبهˈ و ˈطسوجˈ و ˈکاکیˈ دو کامیون وسائل و تجهیزات لازم و پنج چشمه سرویس بهداشتی ارسال شد.ˈاحمد مرادیˈ روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: درپی اعلام نیاز آموزش و پرورش منطقه حدود 200 عدد میز و صندلی برای مناطق زلزله زده ارسال شد تا در کلاس های پیش ساخته قرار گیرد و دانش آموزان با آسودگی خاطر به تحصیل خود ادامه دهند.

/ 0 نظر / 5 بازدید