زلال برکه ی توفان نداری       نشان  از بوی گرم نان نداری

برای دست های تشنه من       چرای ای آسمان باران نداری

"غلامرضا ابراهیمی" 

حسینه حاج خالد خورموج

     حسینیه حاج خالد در واقع حسینه خوزستانی های مقیم خورموج است. این حسینه به همت و تلاش مرحوم حاج خالد کرائی زاده که از عرب های خوزستان مقیم خورموج می باشد در همان سالهای اولیه جنگ تحمیلی و با استقرار هموطنان عرب خوزستانی در خورموج تاسیس گردید. مرحوم حاج خالد از افراد خیر و دوست دار اهل بیت عصمت و طهارت بودند که با تاسیس این حسینه هموطنان جنگ زده را دور هم جمع می کردند و یاد ابا عبد الله الحسین (ع) را زنده نگه می داشتند. پس از درگذشت ایشان فرزندان ایشان راه پدر را پیش گرفته اند. این حسینیه در سمت شمال مسجد جامع خورموج واقع گردیده است و چسپیده به منزل مرحوم حاج خالد. هر سال در ماه مبارک رمضان و همچنین ماه محرم پذیرای عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت است. کوچک بودن و قدمت و همچنین عدم وجود سیستم سرمایشی و گرمایشی مناسب از جمله مشکلات این حسینیه با صفا است. صفای این حسینه به حدی است که با وجود اینکه روضه و نوحه به زبان عربی ایراد می شودُ علاوه بر هموطنان مهاجر خوزستانی ،خورموجی ها نیز در اغلب مراسم شرکت می کنند.  ان شاء ا... با همت مردم و مسئولین این حسینیه بازسازی شود و همچون گذشته پذیرائی عاشقان مکتب حسینی باشد.

به قلم:سید حسین مقامسی زاده

قهرمانی تیم فوتبال دانشگاه آزاد خورموج

رییس تربیت بدنی شهرستان آباده فارس گفت: مسابقات فوتبال دسته دو منطقه یک دانشگاه‌آزاد اسلامی باشرکت ‪ ۱۱‬تیم وبه میزبانی دانشگاه آزاد واحد آباده خاتمه یافت.

محسن فرخی شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مسابقات که به صورت دوره‌ای ادامه داشت، تیم‌های خورموج، جهرم، دشتستان و نورآباد رتبه‌های اول تا چهارم را از آن خود کردند و جواز صعود به مسابقات دسته یک را بدست آوردند. این مسابقات بمدت پنج روز در زمین چمن شماره یک مجموعه ورزشی تختی شهرستان آباده در جریان بود.

 

۲۵‬میلیارد ریال برای توسعه سایت‌های گلخانه‌ای دشتی بوشهر اختصاص یافت

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان دشتی بوشهر گفت: ‪ ۲۵‬میلیارد ریال اعتبار جدید برای توسعه و تکمیل سایت‌های گلخانه‌ای این شهرستان اختصاص یافته است.

امرالله‌فاریابی شنبه درنشست بررسی مشکلات گلخانه‌های شهرستان دشتی افزود:
هم‌اکنون بیش از ‪ ۳۵‬هزار مترمربع گلخانه کشاورزی دراین شهرستان فعال است. وی اظهارداشت: با توجه به برداشت میانگین ‪ ۲۵۰‬تن محصول درهر هکتار، پیش بینی می‌شود تاپایان فصل برداشت دراردیبهشت ماه ‪ ۸۷‬بیش از یکهزار تن محصول کشاورزی از گلخانه‌های این شهرستان برداشت شود. فاریابی گفت:عمده محصول گلخانه‌ای درشهرستان دشتی شامل گوجه فرنگی، خیار سبز و توت فرنگی است که در بخش کاکی، حومه شهر خورموج، شنبه و طسوج کشت می‌شود و زمینه اشتغال ‪ ۳۷۰‬نفر را فراهم کرده‌است.

 

لینک روزانه:

برگزاری مراسم 28 صفر توسط انجمن بوشهریهای مقیم تهران

اهم اقدامات دولت در راستای ارتقای فرهنگی‌وآموزشی استان بوشهر ابلاغ شد

/ 7 نظر / 5 بازدید
ناخدا

سلام عزیزم مرسی که اومدی پیشم بازم بیا اونورا خوشحال می شم.[بوسه]

سجاد واعظی

سلام و عرض ارادت اهل قران http://sajadvaezi.blogfa.com/ .......................................................... و ضيافت شادخواران http://hafezmalamati.blogfa.com/ به روز شد بدرود ضمنا نام شما در ضیافت شادخواران ثبت شده است.

سجاد واعظی

سلام و عرض ارادت اهل قران http://sajadvaezi.blogfa.com/ .......................................................... و ضيافت شادخواران http://hafezmalamati.blogfa.com/ به روز شد بدرود

شاگردان دکتر ال بویه

سلام همشهری بوشهری ماجمعی از شاگردان ایت ا... دکتر ال بویه وب سایتی راه اندازی کرده ایم بنام " سلام بوشهری " باحال وهوای بوشهر اگر راهنما یی بفرمایید سپاسگذاریم

کرائی

آقای ابراهیمی کرائی زاده های اهواز عرب تبار نیستند بلکه ایرانی و لر تبارند خاستگاه اصلی آنها کهگیلویه است و طی دوره های تاریخی مختلف به مناطق بختیاری قشقایی ممسنی و از جله همین اعراب خوزستان کوچ اجباری داده شده اند و آقایان کرائی اهواز با نام های خزامی کردونی کردانی کرائی زاده فاتحی و...در روستاهای کوت سید صالح مظفری پیچ خزامی و...اهواز سکونت دارند . لباس عربی میپوشند عربی حرف میزنند و شما را به اشتباه می اندازند با تشکر کرائی اهواز