تقدیرمعاون رییس جمهوری از مهاجرت معکوس اهالی یک روستای دشتی

 معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور از اهالی روستای ˈمسیله عبدیˈ بوشهر که پس از مهاجرت به شهر دو باره به روستای خود بازگشته اند، تقدیر کرد.

ایرنا;معصومه ابتکار روز سه شنبه با مامور کردن مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر برای حضور درمیان مردم این روستا مراتب تقدیر خود به آنان ابلاغ کرد.

 مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهرگفت: حضورم دراین منطقه و روستای مسیله عبدی وسایرروستاهای حاشیه رودخانه مند به دستور و تاکید معاون رییس جمهوری ورییس سازمان حفاظت زیست کشوربوده است.

 مطهری افزود: خانم ابتکار تاکید کرد درجمع مردم روستای مسیله عبدی حضور یابم و مراتب قدردانی ایشان را به دلیل بازگشت به روستای خود و توجه ویژه ای که به درخت کاری وحفظ محیط زیست حاشیه رودخانه مند داشته اید، اعلام کنم.

 مطهری بیان کرد: رییس سازمان حفاظت محیط زیست از مردم روستای مسیله عبدی که به عنوان روستایی نمونه والگو برای سایر روستاها که پیش از این مهاجرت کرده اند ودوباره به روستای خود برگشته اند تقدیر ویژه کرد و امیدواریم شما الگویی برای سایر مردم روستاهایی شوید که به علت مهاجرت آنها روستاهایشان خالی ازسکنه شده است.

وی افزود: یکی از مسائل مهم در محیط زیست واقتصاد این است که ما 30 سال است روستاها را فراموش کرده ایم ومردمی که از روستا به شهرها کوچ کرده اند باعت توسعه نامتوازن شهرها شده وبیشترین ضربه را به محیط زیست کشوروارد کرده اند.

 مطهری افزود: اگربتوانیم روستاها را با تکنولوژی روز وطبیعت زیبا وبکر آن حفظ کنیم، به طور یقین کسانی که به شهرها رفته ودر سختی وآلودگی هوا زندگی می کنند به روستا برمی گردند.

 مطهری تاکید کرد: در طبیعت زیبا وسرسبز منطقه شور ونشاط به انسان دست می دهد و گزارش این سفر را به رییس سازمان محیط زیست کشور انتقال خواهم داد و ایشان برای حل مشکلات وامکانات مورد نیاز روستا با وزرات کشور هماهنگی خواهند کرد.

 نماینده مردم روستای مسیله عبدی گفت: روستای مسیله عبدی از توابع بخش کاکی شهرستان دشتی استان بوشهر در پنج کیلومتری شهرکاکی قراردارد که در سال 1365، 45 خانوار با جمعیت 250 نفر در آن زندگی می کردند که بر اثر سیل سال 1365 وتخریب بیشتر منازل روستا، مردم آن به شهر کاکی مهاجرت کردند.

 غلامعلی حاجیانی افزود: مردم تا به امروز به خاطر اراضی کشاورزی خود هرگز روستای خود را فراموش نکرده وهم اکنون شش خانوار در آن زندگی می کنند وبرخی نیز متقاضی بازگشت هستند.

 حاجیانی افزود: اهالی روستا خواستارتسطیح وآسفالت راه روستا، پرداخت تسهیلات اشغال زایی، فراهم کردن امکانات اولیه برای بازگشت بقیه اهالی این روستا از شهر هستند.

 در این ایین 250 اصله انواع نهال درحاشیه این روستا و رودخانه مند کاشته شد.

  خاطره رزمنده دیروز اثر برگزیده امروز

دشتی ها;با خبر شدیم در آئین اختتامیه چهارمین جشنواره خاطره‌نویسی دفاع مقدس که با حضور مسئولان استانی، خانواده معظم شهدا، جانبازان، آزادگان و هنرمندان ادب دوست در سینما کانون بوشهر برگزار شد،خاطره رزمنده دیروز یعقوب مقاتلی ب عنوان اثر برگزیده این جشنواره استانی برگزیده شده است.

این اثر که ب زودی در وبلاگ دشتی ها نیز بازتاب خواهیم داد به جشنواره کشوری راه یافت.

بد نیست بدانیم جناب مقاتلی که دانش آموخته کارشناسی ارشد برنامه ریزی درسی از دانشگاه آزاد بوشهر می باشد فرزند آبادی چاوشی و پیش از این معاون آموزشی آموزش وپرورش شهرستان دشتی را عهده دار بودند.

 مردم کاکی دشتی خواستار راه اندازی پلیس +10

ایرنا;جمعی از مردم این شهر با مراجعه به خبرنگار ایرنا درشهرستان دشتی گفتند: کاکی با بیش از15هزارنفرجمعیت وروستاهای ودهستان های تابعه بخش کاکی با بیش از30 هزارنفر دفتر پلیس +10 ندارد.

 آنان افزودند: یکی ازضرورت های مهم دراین شهربه عنوان مرکز بخش کاکی دفترپلیس +10 است طوری اکنون به علت نبود آن مردم به ناچار برای خدماتی مانند تعویض کارت پایان خدمت، گواهینامه، پیگیری کارت سوخت، اطلاعات اقتصادی خانوار، خلافی خودرو و صدورگذرنامه وسایر وظایف این دفتر به شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی مراجعه می کنند.

 این عده بیان کردند: روزانه ده ها نفر از مردم بخش کاکی می بایستی مسیر 40 کیلومتری و بعضی روستاها مسیر 70 کیلومتری را تارمرکز شهرستان طی و علاوه بر هزینه رفت وآمد و وقت زیادی را برای انجام این کارها صرف کنند.

 رییس شورای اسلامی شهر کاکی درپاسخ تایید این مشکل مردم شهر و بخش کاکی افزود: راه اندازی دفتر پلیس +10 یکی از اولویت برنامه های کاری شورای اسلامی شهرکاکی وشهرستان دشتی است.

 سید علی اکبرفاطمی افزود: در گذشته پیگیری های بسیاری در زمینه راه اندازی دفتر خدمات الکترونیک انتظامی از سوی اشخاص صورت گرفته بود اما به دلایل گوناگون تاکنون این اقدامات میسر نشده است.

 وی اضافه کرد: با پیگیری ها و رایزنی های صورت گرفته با مسوولان مربوط درنیروی انتظامی استان بوشهر و همکاری آنان، سهمیه ای رای تاسیس دفتر خدماتی پلیس + 10 به کاکی اختصاص یافته است.

فاطمی گفت: امیدواریم بزودی این مهم محقق شود ودفترپلیس +10 درشهرکاکی به عنوان مرکز بخش 30 هزارنفری کاکی راه اندازی شود.

  تجلیل از پرستاران نمونه دشتی

در آیینی که شب گذشته با حضور فرماندار و مسئولین ادارات شهرستان در مجتمع فرهنگی آموزش و پرورش  در خورموج برگزار شد از هشت پرستار نمونه شهرستان با اهدای هدایایی تقدیر به عمل آمد.

و این هم عکسی جالب توجه ازعکاس قاسم بازیار_خبرنگارخبرگزاری مهر_ ازاین آیین:

/ 0 نظر / 10 بازدید