روز رفتن شما....

قریب به ۸۶۶ روز از انقلاب  گذشته بود که یکی از تلخ ترین و شک آورترین اتفاقات پس از انقلاب اسلامی رخ داد اتفاقی که 73 تن از بهترین های زمانه انقلاب توسط کوردلانی جاهل به شهادت رسیدند. یکی از آن بهترین ها  نماینده محبوب و شهیر حوزه انتخابیه دشتی تنگستان دیر کنگان و جم بود که تنها اندک زمانی از دوران نمایندگی خود را گذرانده بود و این اندک زمان کافی بود تا به امروز محبوب دلها شود.در حالی که فقط 27 سال داشت.
نماینده ی فقید و مردمی  را در این حادثه ناگوار از دست دادیم نماینده ای که هنوز که هنوز است بعد از گذشت ۲٨سال از شهادت ایشان یاد می کنیم. بی شک شهید شهریاری محبوب ترین نماینده تاریخ دشتی تنگستان.. در هفت دوره مجلس شورای اسلامی است و گویای آن همین بس که همه نمایندگان ادوار مختلف را با شهید شهریاری مقایسه می کنیم و به نوعی شهید شهریاری میزان نمایندگان در حوزه انتخابیه دشتی تنگستان...است.در ادامه گاهشمار زندگی پربار ایشان را مرور می کنیم و ذکر چند نکته را خالی از لطف نمی دانم:

سردار شهید سید میر بهزاد شهریاری نماینده اولین دوره مجلس شورای اسلامی مردم رودباران(دشتی.تنگستان.کنگان.دیر) ،فرزند سید جلیل القدر و ادیب بزرگ خطه جنوب سیدمحمد طاهر(شفیق) شهریاری بعنوان و یکی از اعضا فعال حزب جمهوری اسلامی بودند.

گاهشمار زندگی شهید:

1333.1.5 :تولد.روستای بحیری.شهرستان دشتی

1338:فراگیری قرآن نزد مرحوم آخوند زائرغلام شکفته

1339:شروع دوران تحصیل.دبستان ادب خورموج

1348:دوره اول دبیرستان.دبیرستان ادب خورموج

1351-1348:دبیرستان بوشهر.از دانش آموزان ممتاز دبیرستان.کسب رتبه اول در جمع فارغ التحصیلان دبیرستانهای استان در سال ۱۳۵۱ 

1351:قبولی در رشته فقه ومبانی اسلامی دانشگاه فردوسی مشهد.افتخار شاگردی مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای

۱۳۵۳:ازدواج

۱۳۵۷-۱۳۵۵:خدمت نظام وظیفیه

۱۳۵۷:استخدام آموزش وپرورش.دبیرستان ابوذر غفاری خورموج

۱۳۵۳:ازدواج

۱۳۵۷-۱۳۵۵:خدمت نظام وظیفیه

۱۳۵۷:استخدام آموزش وپرورش.دبیرستان ابوذر غفاری خورموج

۱۳۵۹.۲.۱۹:اولین نماینده مجلس شورای اسلامی رودباران(دشتی تنگستان دیر کنگان).عضویت در کمیسیون کشاورزی وعمران روستایی.تلاش فراوان در رفع مشکلات منطقه.آوردن شهید رجایی نخست وزیر وقت به خورموج در تاریخ ۱۳۶۰.۳.۱حدود یکماه پیش از شهادتش.در مدرسه علمیه در حضور شهید رجایی وجمعیت انبوه با سخنرانی پرشور خود مسائل مشکلات وگرفتاریهای مردم رابه عرض نخست وزیر رساند

۱۳۶۰.۴.۷:شهادت.درسن۲۷سالگی

/ 1 نظر / 5 بازدید
مای تم

سلام دوست عزيز وب سايت MyTheme.ir (قالب من) راه اندازي شد. در اين سايت جديدترين ، زيبا ترين و بهترين قالب هاي وبلاگ و وب سايت رو مي توني بصورت رايگان استفاده كني. اگه مي خواي وبلاگت جذابيت زيادي واسه بازديد كنندگان داشته باشه پيشنهاد مي كنم حتما يه سر بزن قالب ها رو ببين و انتخاب كن. موفق باشي