انتصاب یک دشتیاتی در استان البرز

استاندار البرز طی حکمی " محمد حسین شیخیانی " را به عنوان مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری البرز منصوب کرد.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز، سید حمید طهایی طی حکمی ” محمد حسین شیخیانی ” را به‌عنوان مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری البرز منصوب کرد.

متن این حکم به شرح ذیل است:

بااستعانت از ذات اقدس ربوبی و با عنایت به تعهد، تخصص و شایستگی جنابعالی به موجب این ابلاغ به سمت مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری البرز منصوب می شوید.

رجاء واثق دارم با توکل برخداوند متعال در انجام امور محوله جهت پیشبرد اهداف دولت تدبیر و امید موفق و مؤید خواهید بود.

وی که آبان 1392 به عنوان شهردار محمد شهر کرج انتخاب شده بود از سوابق کاری شیخیانی می توان به مدیر عاملی سازمان همیاری و شهرداری های استان بوشهر اشاره نمود که عنوان مدیر عامل نمونه کشوری را در بین سازمان همیاری و شهرداری های کشور در کارنامه دارد.

 محمدحسین شیخیانی که اهل آبادی دشت زال دشتی است از نیروهای استخدامی ستادی وزارت کشور می باشد، پیش از این به عنوان معاون شهرداری جزیره خارک، اولین معاون اداری مالی و حراست و در مقطعی سرپرست شهرداری بوشهر، شهردار سعدآباد، شهردار دیلم و مدیر کل اتباع و امور خارجه استانداری بوشهر مشغول به خدمت بوده است.

وبلاگ دشتی ها با افتخاراین انتخاب را به جناب شیخانی تبریک عرض کرده امیددر این پست نیز همانند همیشه موفق عمل کنند.

+ گزارشی از جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان دشتی

عدم حضور مدیران کل در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان دشتی

غلامرضا مهرجو ظهر امروز در نخستین جلسه کمیته برنامه‌ریزی به منظور بررسی آخرین وضعیت اجرای پروژه‌های عمرانی در شهرستان دشتی، اظهار داشت: سال گذشته مبلغ 67 میلیارد تومان اعتبار از 16 محل اعتباری به شهرستان دشتی در نظر گرفته شد که معادل 75 درصد آن تخصیص یافت.

* اختصاص قریب 50 میلیارد تومان به شهرستان دشتی

فرماندار دشتی، گفت: از مجموع اعتبارات شهرستان دشتی قریب به 50 میلیارد تومان اعتبار از جمله استانی، دو درصد نفت و گاز، ماده 180، ملی و استانی شده، توازن منطقه‌ای به دشتی تخصیص یافته است.

وی ادامه داد: این اعتبارات در 13 فصل با 260 پروژه توسط 38 دستگاه اجرایی انجام شد که بیشترین اعتبارات مربوط به دو درصد نفت و گاز با مبلغ 28 میلیارد و 300 میلیون تومان، مبلغ 12 میلیارد و 700 میلیون تومان استانی و مبلغ 8 میلیارد تومان از محل تبصره 22 تخصیص یافت.

* اولویت اعتبارات سال گذشته در بخش راه‌ و‌ حمل‌ونقل جاده‌ای

مهرجو یادآور شد: اولویت اعتبارات سال گذشته در بخش راه‌وحمل نقل جاده‌ای، عمران شهری، طرح‌های آب و هادی روستایی، بهداشت و درمان و بیشترین تخصیص‌ها به شهرداری‌ها، علوم پزشکی، آموزش و پرورش، امور عشایر، جهاد کشاورزی، بنیاد مسکن بود.

وی ضمن تقدیر از نماینده مردم دشتی و تنگستان  در مجلس شورای اسلامی جهت پیگیری جذب اعتبارات ملی به دشتی، اضافه کرد: بیشترین جذب اعتبار ملی مربوط به راه و آب روستایی است که در بخش راه با بیش از 10 میلیارد تومان و آب روستایی به مبلغ 4 میلیارد تومان است.

 فرماندار دشتی از عدم حضور مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر انتقاد کرد و افزود: کمیته برنامه‌ریزی مبانی قانونی دارد و باید تمام اعضا حضور داشته باشند رأی و نظر بدهند.

* دستگاه‌های اجرایی استان مکلفند در کمیته برنامه‌ریزی حضور یابند

مهرجو تأکید کرد: دستگاه‌های اجرایی استان مکلف هستند در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان حضور پیدا کنند ولی از مواضع دولت انتظار داریم که دستگاه‌ها در چنین جلساتی حضور پیدا کنند و شخصاً مقام شخصیتی اداره که صلاحیت‌دار است در جلسه حضور یابند.

 وی اضافه کرد: نیاز است مدیران کل به خود زحمت دهند و مقداری پا از مرکز استان بیرون بگذارند و به شهرستان‌ها سرکشی کنند و از نزدیک مسائل را رصد کنند.

+ گزارشی از جلسه ستاد بحران شهرستان دشتی

فرسودگی 35درصد شبکه آب شهری

غلامرضا مهرجو ظهر سه شنبه در جلسه ستاد بحران آب دشتی بیان داشت: بحث بحران آب در شهرستان دشتی بسیار جدی است تعارف‌پذیر نیست و همه دستگاه‌های متولی مؤظف و مکلف هستند که بحران آب را جدی بگیرند و راه‌کارهایی را در این زمینه ارائه و اجرایی کنند.

* کشت گوجه فرنگی شناسنامه کشاوزران منطقه است

فرماندار دشتی الگوی رعایت کشت و مصرف آب را مورد تأکید قرار داد و افزود: امروز شاهد افت بسیار شدید در شهرستان هستیم، باید همه تلاش کنیم تا این بحران را با تدبیر پشت سر بگذاریم و در بخش کشاورزی نیز که کشت گوجه‌فرنگی شناسنامه کشاوزران منطقه است را بهینه‌سازی و استانداردسازی کنیم و این همت و تلاش همه دستگاه‌های اجرایی و متولی می‌طلبد.

وی ادامه داد: صیانت از آب باید در سطح شهرستان نهادینه شود و اگر دیروز تعادل‌بخشی منابع آب مطرح بود امروز بحث راهبردهای صیانت و احیاء از منابع است و تمام برنامه‌ریزی‌ها باید براین محدودیت‌ها صورت پذیرد.

* نصب کنتورهای هوشمند جلوگیری از هدررفت آب

مهرجو مدیریت در مصرف آب را خواستار شد و خاطرنشان کرد: استفاده از کنتورهای هوشمند در بخش کشاورزی امری ضروری است که با نصب این کنترها می‌تواند از هدررفت آب جلوگیری کرد.

فرماندار دشتی با بیان اینکه منابع آب متعلق به نسل فعلی و آینده کشور است، گفت: دستگاه‌های متولی باید نسبت به بحران آب فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی کنیم و از انتقال آب غیر مجاز در شهرستان جلوگیری کنند.

وی بخشداران را نسبت به تشکیل جلسه با دهیاران را مؤظف کرد تا در این زمینه اطلاع‌رسانی بیشتری صورت گیرد زیرا دهیاران باید بدانند که یکی از وظایف آنها در راستای منافع عمومی است.

مهرجو یادآور شد: اقلیم شهرستان دشتی کم‌بارشی است و باید از راه‌های علمی دراین زمینه گام برداریم و باید بر مبنای خشکسالی برنامه‌ریزی صورت گیرد.

* 35 درصد شبکه آب شهری فرسودگی دارد

وی سدهای آبخیزداری، اجرای تقویت بندهای ذخیره و تغدیه، ترمیم و توسعه تغذیه مصنوعی، تکمیل مطالعات حوزه آب، اهتمام پروژه‌های آبرسانی شهری و روستایی، نوسازی و ترمیم شبکه آب شهری را از مهمترین برنامه‌های سال جاری در بخش آب عنوان کرد.

مهرجو گفت: 35 درصد شبکه آب شهری فرسودگی دارد که نیاز به بازسازی است و چنانچه سالی 10 کیلومتر شبکه‌های آب را نوسازی کنیم تا ظرف پنج سال آینده به یک نقطه مطلوبی خواهیم رسید.

کاهش 28 درصدی میزان بارندگی در شهرستان دشتی

سیدرضا هاشمی ظهر امروز در جلسه ستاد بحران آب دشتی بیان داشت: طرح احیاء تبادل‌بخشی منابع آب در پانزدهمین جلسه عالی آب کشور با 15 پروژه تصویب شد و در شهرستان دشتی نیز از 429 حلقه چاه در شهرستان تاکنون شش حلقه چاه غیرمجاز در چند روز اخیر مسدود و پر شدند و 21 مورد لوله انتقال به خارج از اراضی آبخور پروانه جمع‌آوری شد.

مدیر منابع آب شهرستان دشتی، گفت: میزان بارندگی سال 93-94 به میزان 173 میلی‌متر داشتیم که نسبت به مشابه سال قبل 28 درصد کاهش و نسبت به میانگین درازمدت 22 درصد کاهش نشان می‌دهد.

هاشمی یادآور شد: 191 مورد انتقال آب وجود دارد که 10 میلیون مترمکعب اضافه برداشت دارند که اینها غیر مجاز است.

وی با اشاره دوره آماری سه رودخانه اصلی شهرستان که شامل رودخانه باغان، مند و دشت‌پلنگ، اضافه کرد: رودخانه باغان 25 میلیون مترمکعب، مند 875 میلیون متر مکعب و دشت پلنگ 54 میلیون متر مکعب بوده است.

هاشمی اضافه کرد: رودخانه باغان از 25 میلیون مترمکعب به 15 میلیون مترمکعب، مند از 875 میلیون مترمکعب به 232 میلیون مترمکعب (72 درصد) کاهش و دشت‌پلنگ از 54 میلیون مترمکعب به 15 میلیون متر(72درصد) مکعب کاهش نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: حجم سیلاب رودخانه‌های باغان، دشت‌پلنگ و مند سه رودخانه مهم شهرستان دشتی که سال گذشته 262 میلیون مترمکعب بود امسال به 123/9 میلیون مترمکعب کاهش یافته است.

هاشمی خاطرنشان کرد: حجم سیلاب رودخانه باغان نسبت به سال گذشته 34 درصد کاهش، حجم سیلاب رودخانه دشت‌پلنگ نسبت به سال گذشته 79/7 درصد کاهش نشان می‌دهد و حجم سیلاب رودخانه مند دشتی نیز 19/5 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

دستگیری 5 شکارچی غیر مجاز در شهرستان دشتی

مصطفی رشیدی دوشنبه درگفت وگو با ایرنا افزود:با تلاش شبانه روزی ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان دشتی و در سه نوبت گشت وکنترل درمناطق شکارممنوع این شهرستان شامل کوه مند، دشت پلنگ و منطقه اسماعیل محمودی شنبه و طسوج سه گروه شکارچی شناسایی شد که پس از تعقیب دستگیر شدند.


وی اظهار کرد: از این شکارچیان متخلف سه قبضه اسلحه شکاری ساچمه زنی و35 عدد فشنگ و چهار رشته دام زنده گیری پرنده گان کشف وضبط شد.

رشیدی بیان کرد: در یک ماموریت جداگانه نیز 13قطعه قمری وحشی، 18 پرنده کمیاب وحفاظت شده تیهو ویک قطعه کبک کشف وضبط شد.

وی از همکاری وهمراهی مردم ودوستداران محیط زیست درسطح شهرستان ومشارکت وهمکاری بسیارخوب فرماندهی و ماموران انتظامی شهرستان دشتی در شناسایی ودستگیری وکشف پرنده های وحشی وکمیاب وحفاظت شده تقدیر وتجلیل کرد.

وی گفت: شکارچیان متخلف به همراه پرونده برای برخورد قانونی تحویل مراجع قضایی شهرستان شدند.

دستگیری سارق امامزاده شاه پیرغیب توسط بسیجیان دشتی

یوسف مهربان‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دشتی، اظهار داشت:طی سه ماه گذشته شاهد سرقت پی‌درپی از امامزاده شاه پیرغیب روستای لاورشرقی بودیم که با تلاش شبانه‌روزی بسیجیان پایگاه پس از سه ماه موفق شدیم سارق را صبح امروز دستگیر و تحویل مراجع ذی‌صلاح بدهیم.

فرمانده پایگاه مقاومت شهید چمران لاورشرقی حوزه الغدیر خورموج افزود: مردم این امامزاده را مانند سایر امامزاده‌ها قبول دارند و اعتقاد خاصی به ایشان دارند و هر هفته تقریبا بین 150 تا 300 هزار تومان از نذورات خود را وقف این بقعه می‌کنند. این امامزاده بر اعتقادات مردم تأثیر بسزایی داشته و دارد و نه تنها مردم روستا بلکه از شهرستان‌ها هم نیز با این امامزاده انس دارند.

مهربان‌پور ادامه داد: این سارق با ترفندهای مختلفی اقدام به سرقت از این امامزاده می‌کرد که با نصب دوربین مداربسته، سارق و نحوه سرقت، شناسایی و سارق دستگیر شد.

/ 0 نظر / 57 بازدید