سیل،آبگرفتگی،خسارت گوجه کاران،تعطیلی مدارس در دشتی(2)

فرمانداردشتی خوستارکمک به سیل زدگان این شهرستان شد
فرماندار دشتی  گفت: برای کمک رسانی به سیل زدگان این شهرستان ارسال ماشین آلات سنگین نظیر کامیون و لودر برای ترمیم خسارات ضروری است.
رضا جشمیدی چهارشنبه در نشست ستاد حوادث پیش بینی نشده شهرستان دشتی افزود: به علت واگذاری بی رویه اراضی حریم رودخانه ها، آبراه ها، رعایت نکردن اصول ساخت و ساز در حریم آبراه ها ، مسدود شدن بعضی از پل ها در هنگام تعریض بلوار شهر کاکی، در گذشته در جریان بارندگی شدید 70میلی متری هفته جاری در شهر کاکی خسارت فراوانی به مردم محروم و کشاورزان منطقه واردشد.
وی خواستار اصلاح مسیر آبراه دره گستر در شهر کاکی که بیشترین خسارت را به بار آورده است، شد.
پرویز مصلحی رییس جمعیت هلال احمر دشتی نیز گفت: در کمک رسانی به مردم سیل زده کاکی تاکنون یکهزار و 200تخته پتو، 425تخته موکت، یکهزار و 500قوطی کنسرو، 170دستگاه چراغ والور بین 220خانوار آسیب دیده توزیع شده است.
رییس بنیاد مسکن شهرستان دشتی نیز گفت: براساس بررسی های صورت گرفته به 500واحد مسکونی در شهر کاکی و روستاهای بادوله و ریگدان بین 20تا 60درصد خسارت وارد شده است که کار کارشناسی و میزان دفیق خسارت توسط کارشناسان این بنیاد تا پایان هفته به اتمام می رسد.
حسن فقیه افزود: 80درصد این واحدها از مصالح معمولی و محلی مانند گچ و سنگ ساخته شده و عمر مفید خود را از دست داده اند و باید برای تامین اعتبار بازسازی و مقاوم سازی آنها اقدام کرد.
سرهنگ پاسدار احمد عالی جانشین فرماندهی بسیج سپاه پاسداران امام صادق (ع) دشتی نیز گفت: دو گروهان از نیروهای بسیج عضو گردانهای عاشورا در جریان این سیل به اسب دیدگان امداد رسانی کردند که باعث آرامش مردم آسیب دیده شد.
خسارت 4700هکتاری مزارع گوجه فرنگی شهرستان دشتی
ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان میزان خسارت وارده به مزارع گوجه فرنگی را در بخش کاکی 3400هکتار و در بخش شنبه 1300هکتار اعلام کرد
دکتر منفرد اضافه کرد:از ایتدای واقعه با حضور معاونین ،کارشناسان مربوطه در منطقه و با توجه به همکاری های مستمر کشاورزان مشغول ارزیابی خسارات وارده به تک تک مزارع جهت گزارش به ستاد حوادث استان هستیم.
بد نیست بدانید که قریب به 14 هزار هکتار از مزارع استان بوشهر زیر کشت گوجه فرنگی است که بیش ا ز5هزار هکتار آن در بخش کاکی شهرستان دشتی است.

/ 3 نظر / 4 بازدید
کورش-وفادار دلشکسته

سلام ...يه سرپيش من بيا..پشيمون نميشي! اين صرفاً يک دعوته از شما برای ديدن وبلاگم اميدوارم ناراحت نشده باشيد..

فرهنگی ستاد

السلام علیکم یا اهل بیت النبوه باابلاغ سلام ودعای خیر بسیاروبلاگ خوب وزیبایی داری لطفاً به ما نیز سری بزنید وما را در امر خیر یاری نمائید باتشکر ستادبازسازی عتبات عالیات شهرستان دشتی [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]

سید حسین

محمد جان عکس های جالبی بود... خدا به داد همشهرستانی هامون برسه