لاریجانی در جمع زلزله زدگان...

 منازل 65 متری برای زلزله زدگان دشتی مناسب نیست
نماینده دشتی و تنگستان با بیان اینکه با پیگیری مسئولان استان نیازهای ابتدایی زلزله زدگان دشتی تامین و مدیریت شد، گفت: ولی مشکلات دیگری وجود دارد که باید نسبت به تامین آن سریعتر اقدام کرد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ سید محمدمهدی پورفاطمی در جلسه شورای اداری استان که بعد از ظهر چهارشنبه با حضور لاریجانی رییس مجلس در سالن بانک صادرات برگزار شد، ادامه داد: کمیسیون تلفیق مجلس در حال برگزاری جلسه برای تنظیم بودجه است و انتظار می رود نیازهای مناطق زلزله زده از جمله دشتی نیز در آن به خوبی دیده شود و رییس مجلس نیز در صحن علنی آن را پیگیری کند.

پورفاطمی یکی از مسایل پیش آمده در مناطق زلزله زده دشتی را متراژ خانه ها عنوان کرد و گفت: مساحت 65 متری منازلی که قرار است برای این مردم ساخته شود با وضعیت منطقه که خانوار پرجمعیتی هستند تناسب ندارد.

وی با بیان اینکه تابس رییس سازمان بنیاد مسکن از ابتدای زلزله دشتی در منطقه حضور یافت، از وی خواست تا در خصوص متراژ منازل جدید زلزله زدگان تجدیدنظر شود.

رییس مجمع نمایندگان استان بوشهر با اشاره به گرمای هوا، خاطرنشان کرد: ماندن زیر چادر در این شرایط زجر آور است و با توجه به قول استاندار برای تامین وسایل خنک کننده زلزله زدگان نظیر کولر و یخچال، انتظار می رود در این زمینه سریعتر اقدام شود.

وی افزود: مردم خانه خود را از دست داده و داغدار مصیبت نزدیکان شان هستند، از این رو نباید دغدغه مسایل جزیی نظیر وسایل سردکننده را داشته باشند.لاریجانی در شورای اداری بوشهر: با درخواست پورفاطمی موافقم
رییس مجلس شورای اسلامی گفت: با درخواست نماینده دشتی و تنگستان درباره متراژ منازل زلزله زده دشتی موافقم و از بنیاد مسکن نیز درخواست می شود این موضوع را بررسی و نظر مردم را تامین کند.

به گزارش «خلیج فارس»؛ علی لاریجانی در جلسه شورای اداری استان که بعد از ظهر چهارشنبه در سالن بانک صادرات برگزار شد، افزود: در جریان بازدید امروز از مناطق زلزله زده، مردم از سرعت عمل نیروهای امدادی و تلاش مسئولان رضایت داشتند.

وی با اشاره به بازدیدش از مناطق زلزله زده آذربایجان شرفی در مردادماه گذشته، اظهار داشت: در زلزله بوشهر، رسیدگی به مشکلات حادثه دیدگان و سرعت عمل بیشتر بود، در حالی که در زلزله آذربایجان متوجه شدم مردم مشکلات بی شماری پس از زلزله دارند.

رییس مجلس افزود : سرعت عمل مسئولان بوشهردر زلزله اخیر با زلزله آذربایجان قابل قیاس نیست، به گونه ای که خدمت رسانی به مردم در مناطق زلزله زده بوشهر با سرعت قابل قبولی نسبت به زلزله آذربایجان همراه بوده است.

رییس مجلس با بیان اینکه روی هم رفته اقدامات اولیه در منطقه زلزله زده دشتی خوب بوده، ادامه داد: ولی با توجه به گرمای هوا، ضرورت دارد سریعا نسبت به تامین وسایل سرمایشی مردم اقدام کرد.

وی با اشاره به سخنان نماینده دشتی و تنگستان در این جلسه افزود: درباره مساحت منازل نوساز در منطقه زلزله زده دشتی، موافق درخواست پورفاطمی برای تجدیدنظر در آن هستم.

وی گفت: بنیاد مسکن باید ضمن مشورت با مردم، در نقشه منازل نوساز، نظر اهالی منطقه را تامین کرده و سریع تر کار را پیش ببرد.

وی همچنین با بیان اینکه ایران روی گسل های متعددی قرار گرفته، افزود: با توجه به زلزله خیز بودن کشور و سایر حوادث غیرمترقبه، ضرورت دارد سازمان مستقلی برای این امور ایجاد شود.

بخشی از تلاش ما در راستای برنامه‌های کوتاه مدت و بخشی دیگر بلند مدت است اما در چند ماه آینده زلزله‌زدگان شنبه صاحب مسکن می‌شوند.
علی لاریجانی صبح امروز در جمع زلزله‌زدگان شنبه حضور یافت و با تقدیر از صبر شکیبایی و تحمل مصیبت‌دیدگان و همچنین اظهار تأسف از وقوع این حادثه گفت: استاندار بوشهر و نمایندگان تلاش‌های زیادی کردند که در ساعات نخست امکانات لازم فراهم و مشکلات زلزله‌زدگان مرتفع شود.

وی افزود: در ابتدای وقوع زلزله مقرر شد امکانات اولیه زندگی روزمره زلزله‌زدگان فراهم شود اما مهمتر از همه ساخت سرپناه است که بنیاد مسکن متولی این کار است و امکانات لازم برای ساخت مسکن فراهم شده و استاندار بوشهر تلاش می‌کند ساخت مسکن در اسرع وقت اجرایی شود.

لاریجانی در جمع زلزله زدگان چاهگاه

لاریجانی صبح امروز به همراه استاندار بوشهر و مسئولان این استان به روستای زلزله‌زده چاهگاه رفت و ضمن بازدید از این روستا با شماری از مردم زلزله‌زده این روستا هم گفت‌وگو کرد.

در جریان بازدید رئیس قوه مقننه از روستای زلزله‌زده دشتی مردی 65 ساله با رئیس مجلس به گفت‌وگو پرداخت و به وی گفت: در زلزله یک هفته گذشته زندگی 50 ساله خود را از دست دادم.

یک زن زلزله‌زده هم با رئیس مجلس شورای اسلامی گفت‌وگو کرد، این زن گفت: خدمات خوبی به زلزله‌زدگان صورت گرفته و مایحتاج به وفور یافت می‌شود اما تنها خواسته ما این است که خانه‌های تخریب شده‌مان بازسازی شود تا بتوانیم به زندگی عادی خود برگردیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی نیز خطاب به وی گفت: ما تلاش می‌کنیم تا بتوانیم خواسته‌های شما از جمله بازسازی واحدهای مسکونی تخریب شده را بسازیم.

در ادامه رئیس مجلس از تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی  گزارشی از روند بازسازی مناطق زلزله‌زده خواست و تابش هم توضیحات لازم را ارائه کرد.

 

 

 

 

لاریجانی در جمع زلزله زدگان شنبه

رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به زلزله‌زدگان شنبه گفت: تمام تلاشمان این است که همه امکانات برای شما فراهم شود و شما به زندگی عادی برگردید.

لاریجانی تصریح کرد: بخشی از کار کوتاه مدت و بخشی دیگر بلند مدت است اما در چند ماه آینده صاحب مسکن خواهید شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همه در تلاش هستیم تا غبار غم از این منطقه زدوده‌ شود ضمن اینکه قبول داریم هنوز مشکلاتی وجود دارد اما با سرعتی که در امدادرسانی وجود دارد امید است در اسرع وقت تمام مشکلات زلزله‌زدگان حل شود.

وی خطاب به زلزله‌زدگان گفت: نگرانی نداشته باشید و با همدلی که میان مسئولان وجود دارد مشکلات یکی پس از دیگری حل خواهد شد.
لاریجانی را در این سفر فریدون حسنوند استاندار بوشهر، حجت‌الاسلام پورفاطمی نماینده تنگستان، حجت‌الاسلام موسوی‌نژاد نماینده دشتستان، محمد قسیم عثمانی نماینده بوکان، آقایی نماینده سلماس، تامینی نماینده رشت و علی افراشته معاون اجرایی مجلس شورای اسلامی همراهی می‌کنند.

/ 0 نظر / 29 بازدید