نهمین سالگرد وفات شایان حامدی

توجه:به علت یک اشتباه وب نوشت 29 بهمن که مربوط بود به نهمین سالگرد وفات مرحوم شایان حامدی بود حذف شد معذرت...

و طبق وعهده همان وب نوشت زندگی نامه مرحوم شایان حامدی را خواهم آورد.

شایان حامدی در سال 1344 ه.ش متولد شد.درخانواده ای که همه نیاکان وی شاعر و عالم بودند.از همین رو شایان زیر نظر پدرش استاد عبدالرسول حامدی که خود سرآغاز شعر سپید در میان شاعران جنوب خاصه دشتی است خیلی زود به شعر روی آورد.شایان بیشتر اشعار خود را به شیوه حجم گرایان و تحت تاثیر(یدالله رویایی) سروده است بازی های زبانی و حجم دادن به کلمات و زبان،مهم ترین ویژگی حجم گرایان محسوب می شود که در شعر شایان نمودی بارز و برجسته دارد.وی در سرایش شعر راه خود را پیدا کرده و زبان و نگاه مخصوص به خود دارد که این از اهمیت برخوردار است و شاعران جوان کمتر آنرا دارا هستنداز دیگر ویژگی های شعر مرحوم شایان ارائه تصویر بدیع می باشد.شایان با توجه به استعدادی که داشت توانست در محافل ادبی کشور خود را معرفی نماید و کمتر شاعری باشد که شایان حامدی را نشناسد.اما در 29 بهمن ماه سال 1375 ه.ش در تهران به وسیله اتر خود را بیهوش کرد و به خواب ابدی رفت و در کنار پدرش در خورموج آرام گرفت.

بد نیست بدانید:

_ تنها کتاب منتشر شده از شایان کتاب " دری از دریغاست"

_ مرحوم حامدی دارای مدرک کارشناسی ارشد باستان شناسی بودند

_ ایشان به علاوه بر زبان انگلیسی به زبان فرانسه تسلط کامل داشتند.

_ در سالنامه ادبی ایران از مرحوم شایان حامدی بعنوان یکی از شعرا مطرح ایران نام برده شده است.بدنیست بدانید در این سالنامه علاوه بر مرحوم حامدی از محمد رضا صفدری و محمدرضا بیگناه نیز نام برده شده است.

_ ایشان باتوجه به رشته تحصیلی خود (باستان شناسی) تحقیقات گسترده را در مورد قدمت دشتی و رودخانه مند داشته است که متاسفانه بعد از مرگ ایشان هرگز پیدا نشد!!

/ 4 نظر / 19 بازدید
محمد(داغ شقايق)

سلام آقا محمد / همشهری عزيز ... ممنون از ابراز لطفتون ... منم خيلی خوشحالم که توی اين دنيای به اين بزرگی يکی از بچه های خورموج يک وبلاگ به اين قشنگی و اين اطلاعات جامع وجود داره ... براتون از صميم قلب آرزوی موفقيت دارم ... يا علی

سعید طلعتیان

سلام... سرویس جدید گوگل هم رها اندازی شد...ساخت صفحات وب...و ۱۰۰ مگابایت فضا...روی geocity کم شد. ----------------------------------------------------------- این روز ها به شیعیان خیلی سخت میگذره....تسلیت می گم.... -----------------------------------------------------------

سعید طلعتیان

محمد جان من از تو شماره تلفن ندارم...برام شماره تلفنت رو بفرست --------------------------------------------------