زمین لرزه در بخش کاکی  خسارت برجا گذاشت
 بخشدار کاکی گفت: زمین لرزه جمعه شب در این بخش خسارت مالی برجا گذاشته است.
علی نعمتی شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود:این زمین لرزه تلفات جانی نداشته اما در روستاهای گنخک شیخا و گنخک جنوبی باعث ریزش دیوار، ترک سقف اتاق ها و تخریب حدود 70 درصد به روستاهای منطقه وارد شده و روستای گنخک شیخا نیز بین 20 تا 50 درصد خسارت داشته که بیشتر منازل نیز ترک برداشته است.
بخشدار کاکی تصریح کرد: در این روستا چند مدرسه و فضای آموزشی و دو مسجد خسارت دیده‌اند. .
وی اضافه کرد: هم اکنون برخی از واحدهای مسکونی در روستای گنخک شیخا غیرقابل سکونت هستند و نیاز فوری به چادر است.
بخشدارکاکی گفت:این زمین لرزه وپس لرزه های آن باعث ترس مردم بخش کاکی شد طوری که درشهر کاکی و روستاهای آن مردم شب را بیرون اتاق ها و در حیاط خانه ها به صبح رساندند.
پایگاه لرزه نگاری شیراز وابسته به موسسه ژئو فیزیک دانشگاه تهران بزرگی این زمین لرزه را چهار درجه ریشتر و زمان آن را ساعت 23و 46دقیقه جمعه شب اعلام کرد.
سه مقاله دانشگاه آزادخورموج درسطح جهانی پذیرفته ومنتشرشد
رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج گفت:این دانشگاه در زمینه های پژوهشی وعلمی یکی ازدانشگاه های موفق است و سه مقاله استادان این دانشگاه امسال در سطح جهانی پذیرش و منتشر شده است
علی عاشوری سه شنبه افزود:این مقاله های علمی در زمینه های برق و سیستم های برق سه فازی است که در دانشگاه های کشورهای اسپانیا، ایتالیا و یونان پذیرفته و منتشر شد.
وی اظهار داشت: این دانشگاه در سال 81 با 86 دانشجو در دو رشته کاردانی برق و حسابداری آغاز بکار کرد که اکنون با دوهزار دانشجو در پنج رشته کارشناسی و 17رشته کاردانی فعال است.
عاشوری اضافه کرد: این دانشگاه 14عضو هیات علمی رسمی و 70مدرس حق التدریس دارد و بزودی در سه رشته جدید نیز دانشجو می پذیرد.
وی ادامه داد: سال گذشته ساخت بنای دانشگاه آزاد خورموج با 20میلیارد ریال اعتبار در زمینی به مساحت 41هکتار آغاز شد که بزودی بصورت رسمی به بهره برداری خواهد رسید.
عاشوری بیان کرد: عملیات اجرایی سایت جدید دانشگاه آزاد خورموج در زمینی به مساحت 50هکتار در آینده ای نزدیک آغاز خواهد شد.
وی گفت: 70درصد دانشجویان این دانشگاه بومی و30درصد نیزغیربومی ازشهرستان های استان بوشهر و استان های دیگر کشور هستند.
تصادفات رانندگی در شهرستان دشتی افزایش یافته است

مسئول فرهنگ ترافیک نیروی انتظامی استان بوشهر گفت: میزان آمار تصادفات و تلفات ناشی از این تصادفات در شهرستان دشتی نسبت به سال‌های گذشته افزایش یافته است. خدارحم آبادی  در همایش یادواره قربانیان حوادث ترافیکی در خورموج افزود: امسال 64 فقره تصادف در دشتی صورت گرفته در حالی که این آمار در سال گذشته 26 فقره تصادف بوده است.
رئیس شبکه بهداشت دشتی نیز عوامل انسانی را مهم‌ترین عامل در سوانح رانندگی دانست و گفت: عوامل فیزیکی شامل جاده، بی‌توجهی رانندگان، فرهنگ نداشتن صحیح ترافیک از عوامل اصلی یک تصادف است.
باقر محمودی گفت: در صورتی که کارمندان به وظایف خود در امور و اجرای مقررات رانندگی بی‌توجهی کنند، از مردم عادی نیز نباید انتظار اجرای مقررات داشت.
محمودی خواستار همکاری بسیج با نیرو انتظامی در کاهش تصادفات رانندگی شد.

/ 1 نظر / 11 بازدید
احمدی

سلام ممنون به خاطر خبرهای خوب وبه روزتان خسته نباشید... [گل]