دشتی خبر

قهرمانی تیم فوتبال دانشگاه آزاد واحد خورموج در مسابقات منطقه یک کشور

 تیم فوتبال دانشگاه آزاداسلامی واحد خورموج درمسابقات منطقه یک دانشگاه آزاداسلامی که شامل استانهای بوشهر، فارس و کهکیلویه می باشد به مقام قهرمانی دست یافت.

 این مسابقات در چهارگروه سه تیمی به میزبانی واحدلامرد درمدت یک هفته برگزارگردید که تیم فوتبال واحد خورموج با برتری بر تیمهای گچساران، نی ریز ، شیرازو مرودشت،یکشنبه در مسابقه فینال به مصاف تیم نی ریز رفت و موفق شد این تیم رادر ضربات پنالتی شکست دهدو به مقام قهرما نی دست یابد.

نشست شورای اسلامی شهرستان با فرماندار

در نشستی که روز چهارشنبه گذشته در فرمانداری دشتی برگزار شد فرماندار جمشیدی گفت: در راستای جبران خسارت کشاورزانی که درسال  86تسهیلات دریافت کرده اند بدون پرداخت جریمه دیرکرد به مدت یکسال دیگر نیز بازپرداخت آنها تمدید شده است.
وی اضافه کرد: همچنین سعی خواهد شد اعتبارات خشکسالی برای کمک به پروژه های کشاورزی از جمله احداث جاده بین مزارع، خرید تانکر آبرسانی سیار هزینه شود.
جمشدی یادآور شد: برای تامین بخشی از علوفه مورد نیاز دام های دامداران شهرستان دشتی نیز مقدار یکهزار و 200تن جو با قیمت یارانه ای در حال توزیع بین دامداران شهرستان است .
وی اظهار داشت: علاوه براین برای تکمیل پروژه آبرسانی به 12روستای" کوه پایه موند" که با مشکل آب آشامیدنی مواجه اند مبلغ 20میلیارد ریال اختصاص یافته است که این پروژه با 70درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجراست.
رییس شورای اسلامی شهرستان دشتی نیز گفت: خسارت وارده به کشاورزان و دامداران بر اثر خشکسالی در این شهرستان غیرقابل تصور است.
سید علی اکبر فاطمی افزود: خشکسالی در دو سال گذشته به حدی بوده که اکثر کشاورزان و بویژه دامداران و عشایر با سختی و گرفتاری های زیادی روبه رو شده اند به گونه ای که قادر به تامین خسارات خشکسالی، تامین مخارج زندگی و باز پرداخت تسهیلات نیستند.
وی برضرورت تکمیل جاده بین مزارع در بخش کاکی، دهستان کبگان، جاده گزک و مسیله ها و افزایش سهمیه آرد نانوایی ها درشهرستان دشتی تاکید کرد.

گروه 120نفری کوهنوردی به کوه نمک دشتی  صعودکرد
یک گروه کوهنوردی 120نفری از استان های بوشهر، فارس و سیستان و بلوچستان روز شنبه به کوه نمک شهرستان دشتی  صعود کرد.
رییس آموزش سازمان تربیت بدنی کشور در این صعود گفت: گنبدهای نمکی دشتی یکی از کم نظیر ترین و شگفت انگیز ترین مناطق طبیعی و گردشگری در ایران و شاید در منطقه است.
دکتر محمد رضا فضلی در گفت وگو با ایرنا افزود:وجود دهها گنبد نمکی و بیش از 15غار نمکی جاذبه های بسیار خوبی برای جذب و صعود ورزشکاران ، ورزش دوستان و علاقه مندان به کوهنوردی است .
وی اظهارداشت: سازمان تربیت بدنی و سایر دستگاههای مرتبط برای معرفی و ایجاد زیرساخت های ورزشی این منطقه آمادگی دارد.
دکتر شهرام فرجی رییس مرکز پژوهش سازمان تربیت بدنی کشور نیز بر اجرای طرح مطالعه و پژوهشی این منطقه تاکید کرد و گفت : برای معرفی این گنبدهای نمکی طرح مطالعاتی انجام می شود.
حمید زارعی رییس هیات کوهنوردی شهرستان دشتی نیز گفت: گروه کوهنوردی یادشده از شهرهای زاهدان ، شیراز ، برازجان و گناوه با صعود بر این کوه از دیدنی های این منطقه گردشگری نیز بازدید کردند.

17 حلقه کسری چاه آب در دشتی وجود دارد
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت سهامی آب منطقه‌ای بوشهرگفت: 17 حلقه چاه کسری آب در بخش کاکی شهرستان دشتی وجود دارد که این امر عواقب و تبعات نامطلوبی در آینده منطقه دارد.
فریدون کرم‌پور ظهر امروز در همایش پیشگیری از بحران آب دشت کاکی شهرستان دشتی اظهار داشت: این مقدار کاهش باعث افزایش هزینه‌ها برای بهره‌برداری، شور شدن آب و کاهش محصول و درآمد کشاورزان، نشست زمین و خشک شدن سفره‌های آب زیر زمینی می‌شود.
کرم‌پور اضافه کرد: در منطقه کاکی 450 حلقه چاه کشاورزی وجود دارد که سالانه 32 میلیون متر مکعب آب از آن برداشت می‌شود و با توجه به بارش موجود سالانه 31 میلیون متر مکعب، آب به سفره‌های زیر زمینی تغذیه می‌شود.
کرم‌پور گفت: کشاورزان باید برای مهار بحران با تغییر روش آبیاری از سطحی به تحت فشار، تغییر الگوی کشت،کاهش سطح زیر کشت، احداث و کشت گلخانه‌ای و انتقال آب به کمک لوله را کنترل کرده و باعث بهره‌برداری صحیح آب و حفاظت از بستر و حریم مسیرها و آب راه‌ها شوند.
معاون شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر تصریح کرد: به منظور اطلاع‌رسانی به مردم در مورد شرایط موجود آب‌های زیر زمینی در دشت کاکی همایش پیشگیری از بحران آب برگزار شد.
25 دستگاه خودرو به ناوگان شهری خورموج افزوده می‌شود
شهردار خورموج گفت: در سال آینده 25 دستگاه خودرو به ناوگان شهر خورموج افزوده می‌شود.
کرامت‌الله طاهری اظهار داشت: در سال آینده 15 دستگاه تاکسی شهری، پنج دستگاه ون، سه دستگاه مینی‌بوس و دو دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل شهری خورموج افزوده می‌شود.
وی افزود: در دیداری که به اتفاق نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی با رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهداری‌های وزارت کشور داشتیم مشکلاتمان در حوزه مالی، درآمدی، ماشین‌آلات ترمینال مسافربری و ساختمان نیمه تمام شهرداری با ایشان در میان گذاشتیم و قول مساعد دادند که برای رفع مشکلاتمان اقدام کنند.
/ 0 نظر / 8 بازدید