هزینه 16 میلیارد ریالی برای توسعه و تامین آب شهرهای دشتی درسال 93

غلامرضا مهرجو ,فرماندار دشتی درنشست مسوولان آب شهرستان دشتی افزود: با این اعتبار پروژه مخزن پنج هزارمترمکعبی شهرکاکیِ تکمیل، خط انتقال وپمپاژ مخزن آب شهرخورموج احداث، شبکه آب چهار شهرخورموج ، کاکی، شنبه و بادوله نوسازی و بهسازی شده است.وی اضافه کرد: اکنون 18هزارمشترک آب درچهار شهرشهرستان دشتی وجود دارد که بیش از65 درصد آب این شهرها از خط سراسری کوثر تامین می شود.

مهرجو بیان کرد: 35 درصد از آب شرب شهرستان دشتی از 14 حلقه چاه ومنابع آبی شهرستان دشتی تامین می شود.

وی ادامه داد: سهمیه آب شرب ازخط کوثر برای شهرخورموج روزانه هفت هزارمترمکعب است که این میزان کفاف شهر40 هزارنفری این شهر را نمی دهد.

فرمانداردشتی به مهمترین مشکل آب شرب شهرستان دشتی اشاره کرد وافزود: فرسودگی شبکه های آبرسانی درسطح شهرها وروستاها باعث هدررفت آب می شود.

مهرجو گفت: یکی ازاولویت های تامین اعبتار شهرستان نوسازی وبهسازی شبکه های آبرسانی وبهسازی وحل مشکلات چاه آبرسانی دراین شهرستان است .

وی به خشکسالی و کمبود بارندگی در کشور و استان بوشهراشاره کرد و افزود: ترویج وتوسعه فعالیت های فرهنگی برای کاهش مصرف، صرفه جویی ومدیریت مصرف آب از سوی شهروندان ضروری است.

فرمانداردشتی از شهرداران شهرستان دشتی خواست سیستم آبیاری فضای سبز و بوستان ها را از آب شرب شهری جدا سازی کنند.

 سپاهان خورموج قهرمان امید های استان بوشهر

تیم فوتبال سپاهان خورموج در مجموع دو دیداررفت وبرگشت مرحله نهایی مسابقات فوتبال امید های استان بوشهر به نتیجه مساوی 1 بر1 رضایت داد وبه دلیل گل زده درخانه حریف به عنوان قهرمانی این مسابقات دست یافت.

در دیدار روز پنجشنبه گل تیم سپاهان توسط حسین آل بویه دردقیقه 65 و گل تیم سکان بوشهردر دقیقه 80 توسط مهاجم این تیم به ثمررسید.

تیم امید سپاهان خورموج با قهرمانی دراین مسابقات به عنوان نماینده استان بوشهردر مرحله کشوری راه یافت .

انتشار مجموعه های شعر شاعر دشتیاتی و همسرش در نمایشگاه کتاب تهران

با خبر شدیمی مجموعه شعر 'دوران ماه روی تن برکه' از صاحبه نادرپور و مجموعه شعر 'خیابان بدون قافیه راه افتاد!' از حسین تیموری در بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران رونمایی شد.مجموعه شعر دوران ماه روی تن برکه دارای 27 شعر در قالب غزل است که در 64 صفحه در قطع رقعی و با قیمت پشت جلد 50 هزار ریال توسط انتشارات داستانسرا به زیور چاپ آراسته شده است.

همچنین مجموعه شعر خیابان بدون قافیه راه افتاد! دارای 39 شعر سپید است که در 76 صفحه با قطع رقعی و قیمت پشت جلد 60 هزار ریال توسط انتشارات داستانسرا به چاپ رسیده است. 

علاقه مندانی که به نمایشگاه کتاب مراجعه می کنند می توانند در سرای شبستان، راهرو 23 غرفه 25 انتشارات داستانسرا این دو کتاب را تهیه کنند. 

هر دو کتاب با تیراژ یکهزار نسخه و با مشارکت ناشر و شاعر منتشر شده که بزودی پس از پایان نمایشگاه کتاب، در کتاب فروشی های سراسر کشور پخش خواهد شد.

بدنیست بدانیم حسین تیموری فرزند روستای وراوی دشتی ساکن اهرم و همسرشان خانم نادرپور متولد براجان می باشند.

 
چند خریدار تهرانی خواهان امتیار ایرانجوان خورموج

مدیرعامل باشگاه ایرانجوان خورموج روزدوشنبه درگفت و گو با ایرنا گفت: با توجه به نبود حامی مالی مناسب برای تیم فوتبال ایرانجوان بوشهر امتیاز این تیم را به طور قطعی به فروش می رسانیم.

حسین منفرد افزود: تیم ایرانجوان خورموج هواداران پرشور و متعصب فراوانی دارد ولی به دلیل ضعف مالی برای اداره تیم ناچار به فروش امتیاز آن هستیم.

وی ادامه داد: با توجه به ای نکه به هفته پایانی مسابقات فوتبال لیگ دسته دو کشور نزدیک شده ایم بازیکنان تیم ما فقط 20 تا 25 درصد مبلغ قرارداد خود را دریافت کرده اند.

منفرد بیان کرد: برای هر بازی خارج از خانه خود نزدیک به 200 میلیون ریال هزینه می کنیم که با توجه به نبود حامی مالی قادر به پرداخت چنین هزینه های نیستیم.

مدیرعامل باشگاه ایرانجوان خورموج گفت: برای وارد شدن به مسابقات فصل جاری قول و وعده های زیادی از سوی مسوولان به تیم ایرانجوان داده شد اما هیچکدام از آنها عملی نشده است.

وی اضافه کرد:هم اکنون به تعدادی از فروشگاه های لوازم ورزشی و رستوران شهر خورموج بدهی داریم که باید زمینه پرداخت این بدهی را فراهم کنیم.

مدیرعامل باشگاه ایرانجوان خورموج گفت: با توجه به این که در چند هفته پایانی خطر سقوط به لیگ پایین تر را نداریم ولی باز هم با تمام توان به مصاف حریفان می رویم و از اعتبار و آبروی فوتبال استان بوشهر دفاع می کنیم.

وی افزود: در هفته پایانی مسابقات در خورموج میزبان تیم خیبر خرم آباد هستیم که در صورت باخت تیم حریف به طور مستقیم به لیگ یک صعود می کند ولی با این حال ما تمام توان به مصاف حریف خود خواهیم رفت.

منفرد گفت: در تعدادی از بازی های پایانی خود به طور غیرمستقیم پیشنهادهایی برای پرداخت پول هتل و بلیت پرواز داشتیم که نتیجه را واگذار کنیم ولی به خاطر حفظ روحیه جوانمردی و اعتبار فوتبال استان این پیشنهادها را رد کردیم.

تیم فوتبال ایرانجوان بوشهرهم اکنون در لیگ دسته دوم مسابقات فوتبال کشور حضور دارد 

/ 0 نظر / 31 بازدید