آخرین یادگار علمای پیشین نجف در بستر بیماری


آیت الله احمد محمودی از فضلای برجسته استان بوشهر و تحصیل کرده نجف اشرف با حدود ۷۰ سال سن متاسفانه بر اثر بیماری مدتی است که در بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر بستری می باشد.

به گزارش جهان به نقل از دانا، به نقل از "گام نیوز"آیت الله احمد محمودی از فضلای برجسته استان بوشهر و تحصیل کرده نجف اشرف با حدود ۷۰ سال سن متاسفانه بر اثر بیماری مدتی است که در بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر بستری می باشد.

آیت الله شیخ احمد محمودی در روستای کردوان چشم به جهان گشود و مقدمات تحصیل خود را در همان روستا و نزد روحانیون محلی فرا گرفت و بعدها نیز برای تحصیلات حوزوی راهی نجف اشرف شد و سطح عالی حوزوی را سپری و سپس به دیار خود یعنی کردوان بازگشت.

وی مدتی را در روستای کردوان ساکن بودند اما به دلیل اینکه بندر عامری در منطقه بخش ساحلی فاقد روحانی بود از ایشان دعوت به عمل آمد و وی نیز از همان موقع تا به حال در همان مکان مشغول به امر تبلیغ و فعالیت هستند.

او که آخرین بازمانده علمای پیشین(تحصیل کردگان نجف) دشتی در استان بوشهر هستند متاسفانه به دلیل عوارض پا و ناراحتی قلبی مدت هشت سال است که در منزل خانه نشین شدند.

برادران وی نیز شیخ عباس محمودی و شیخ محمد محمودی از علمای برجسته استان بوشهر و قم هستند. این دو بزرگوار در حال تحصیل در حوزه علمیه نجف بودند تا اینکه در سال ۱۳۵۰ که روحانیون را از حوزه بیرون راندند به آبادان و سپس به قم رهسپار شدند.

این دو شخصیت هر سال به مدت سه تا چهار ماه به استان بوشهر می آمدند و بیشتر در بخش ساحلی مشغول فعالیت و تبلیغ دین می شدند.

عمده کارهای این علمای برجسته این بود که اولین مسجد در بخش ساحلی را تاسیس نمودند و در بندر عامری اولین نماز جماعت را اقامه کردند.

مرحوم پدر ایشان ملا حسن دشتی کردوانی که در وادی السلام نجف دفن شده اند یکی از وعاظ بودند که بعد از درخواست شهید رئیس علی دلواری به مدت دو دهه در ماه محرم در منزل ایشان منبری می کردند.

آیت الله محمد محمودی فرزند وی در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی "گام نیوز" گفت: صبح پنج شنبه کسالتی در ایشان به وجود آمد و بعد از دو روز در بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر بستری شدند و با مراقبت ها و درمانی هایی که بر روی آن به عمل آمد در حال حاضر وضع حالشان رو به بهبودی است.

وی افزود: در مدت بستری شدن وی حضرت آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان امام جمعه بوشهر به عیادت ایشان آمدند.
وی با اشاره به بی توجهی رسانه ها به اینگونه شخصیت ها در جهت معرفی آنها ابراز داشت: امیدوارم صدا و سیمای جمهوری اسلامی بتواند از این شخصیت های بزرگ دینی گزارشی تهیه نماید تا برای نسل های بعدی به صورت عقبه ای باشد و هر وقت به عقبه خودشان نگاه می کنند به این بزرگواران افتخار کنند و از اصل و اصالت خود بهره مند شوند.

وی در پایان از رئیس و پرسنل بیمارستان خلیج فارس بوشهر و پزشک معالج ایشان دکتر عباسی تشکر کرد.

بر پایه این گزارش که مهمترین رسالت رسانه ملی، اطلاع رسانی به موقع و آگاه سازی مردم در جهت ارزش های دینی است، حال جای سوال دارد زمانی که فوتبالیست یا هنرمندی در بستر بیماریست، رسانه ها و از جمله صدا و سیما همچون پروانه به دور وی می چرخند؛ اما این شخصیت علمی و مذهبی تاکنون از این اقدامات بی بهره بوده و در این مدت بیماری، هیچ سراغی از وی گرفته نشده است.

انتظار می رود صدا و سیما که نقش موثری در تبلیغ و شکل گیری شخصیت مردم دارد از این غفلت بیرون آمده و در جهت معرفی علمای عظامِ هم استانی که حقیقتا وزنه و اعتباری برای بوشهر هستند، کوشا باشد.


دلیران جایگاه خود را از دست داد

هفته سیزدهم مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های دسته یک کشور چهارشنبه  با شش بازی در دو گروه این رقابت ها پیگیری شد و پیشگامان شفق اردکان به صدر جدول گروه یک این رقابت ها آمد و در گروه دوم فولاد صدرنشین مغلوب حریف شد و امروز پنجشنبه نیز یک بازی از هفته ششم دور برگشت برگزار شد.

نتایج دیدارهای گروه اول لیگ دسته یک در هفته چهارم دور برگشت به قرار زیر است:
پاس قوامین یک – ذوب آهن اصفهان 3
(20 بر 25، 25 بر 21، 22 بر 25 و 31 بر 33)

شکوفا صنعت پویا 3– شهرداری پیشوا صفر
(28 بر 26، 25 بر 22 و 25 بر 20)

پیشگامان شفق اردکان 3 – گل گهر سیرجان یک
(25 بر 23، 24 بر 26، 25 بر 14 و 25 بر 20)

جدول این گروه نیز به شرح زیر است:
1-   پیشگامان شفق اردکان 26 امتیاز
2-   دلیران دشتی بوشهر 25 امتیاز
3-   ذوب آهن اصفهان 23 امتیاز
4-   شکوفا صنعت پویا 13 امتیاز
5-   گل گهر سیرجان 11 امتیاز
6-   شهرداری پیشوا 10 امتیاز
7-   پاس قوامین 9 امتیاز
8-   عقاب تهران صفر امتیاز

بد نیست بدانیم تیم همولاتیمون یعنی دلیران دشتی در ادامه مسابقات  به ترتیب زیر به مصاف حریفان خود خواهد رفت:

یکشنبه 29 دی ماه در کرج با شهرداردی کرج

چهارشنبه 2بهمن ماه در خورموج خودمان میزبان گل گهر سیرجان

چهارشنبه 9بهمن ماه در اصفهان مهمان ذوب آهن اصفهان

یکشنبه 13 بهمن  ماه میزبان شهرداری پیشوا

چهارشنبه 16 بهمن ماه در آخرین مسابقه خود به کرمان میره و به مصاف با والیبالیست ها  تیم شکوفا صنعت پویا کرمان خواهد رفت.

امید که همولاتی ها هوای تیم ولاتمون روداشته باشن خاصه در شهرهایی که مهمانه  تا بتونیم با کسب یه جایگاه عالی و موفقیت های آتی در پلی آف نماینده ی داشته باشیم در لیگ برتر برای اولین بار در تاریخ ورزش دشتی انشالله...

البته به اطلاع برسونم که تیم های اول تا چهارم هر گروه(دوگروه هست) به مرحله پلی اف صعود می کنه که مسابقاتشون در تاریخ ها 23 و 30 بهمن و اگر نیاز به مسابقه سومی باشه در4 اسفند برگزار میشه و مرحله دوم پلی آف که با حضور 6تیم برگزار میشه فدراسیون متعاقبا اعلام می کنه.

 

/ 2 نظر / 7 بازدید
sadegh

سلام ممنون به خاطر درج خبر در وبتون ایشون در حال حاضر در منزلشون هستن ولی متاسفانه حال خوبی ندارن عکسش رو گذاشتم تو وبم

زیارتی

با سلام اقای مدیر وبلاگ لطفا توجه شود نزدیک به بیست و اندی سال است جاده زیارت به خورموج وضع مناسبی ندارد.بخش ساحلی مورد بی توجهی قرار گرفته است.بخش ساحلی منطقه مهمی برای مسولان و مردم در " گفتار "است.چرا موقع بحث بین مسولان دو شهر .زیارت و بخش ساحلی مهم می شود.آهای مردم جاده درست حسابی نداریم.آب آنچنانی داریم.برید نگاه جاده کنید.از جاده یه کور دهات بدتره.متاسفانه شورا که نداریم.زبان که ندارن.مشتی آدم بی زبو ن تو این مناطق هستن.مسولین هم که الحمدولله توجه ندارن.بعد همه میگن...پارس شمالی ما .شما که یه جاده ندارین...وای بر ما