افتخار آفرینی جوان کردوانی در جشنواره رویش

دشتی ها; علی سالمی دانشجوی کردوانی دانشگاه خوارزمی تهران موفق شد لوح و تندیس جشنواره رویش را برای فیلم تحسین برانگیز "دی رضا" کسی کند.

آیین اختتامیه پنجمین جشنواره ملی رویش، ویژه ارائه دستاوردهای کانون های فرهنگی، هنری و اجتماعی دانشگاه های سراسر کشور ، با حضور معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، رئیس دانشگاه شیراز و بیش از 500 دانشجوی عضو کانون های فرهنگی، هنری و اجتماعی 68 دانشگاه کشور ، در تالار فجر دانشگاه شیراز برگزار شد.

جوان خوش آتیه دشتیاتی که پیش از این نیز برای هر چهار فیلم مستند خود "گرگعلی" ، "ای روزگار" ، "دی" و " دی رضا" موفق شده بود در شبکه مستند نیز حائز مقام برتر شود کماکان دارد افتخارات درو می کند برای کهن بوم دیارش دشتی  که بی نهایت به آن دلبسته است.

بد نیست بدانید سالمی بزرگوار دانشجوی سال آخر مقطع کارشناسی فلسفه دانشگاه خوارزمی ،متولد بزرگ شده کردوان سفلی  و برادر شهید علی کشاورز می باشد.

آقای سالمی مقرر بود در نوروز گذشته فیلمی راجع به " عبا بافی " این صنعت دستی زیبا و یونیک ایرانی که بر حسب اتفاق فقط در کردوان دشتی رونق دارد تهیه کند اما ب دلایل مالی نتوانست آنرا ب سرانجام برساند از همین رو لازم است  مسئولین خاصه مدیران فرهنگی بیش از پیش همراه شوند برای معرفی دیارمان دشتی گپ ،که حرفهای ناگفته بسیاری در دل خود دارد و بی شک با گام نهادن این جوانان می توان به معرفی و گفتنش امید بست.

در این رابطه:

مصاحبه با جوان کردوانی مستندساز برتر شبکه مستند

/ 0 نظر / 30 بازدید