اعتبارات شهرستان از زبان فرماندار

رضا جمشیدی ظهر امروز در آیین افتتاح مسجد‌النبی روستای مقاتل دشتی اظهار داشت: شهرستان دشتی با وسعت 5 هزار و 347 کیلومتر دومین شهرستان بزرگ استان بوشهر است.
وی افزود: مردم دشتی مردمی نجیب، با تقوا، عالم‌پرور هستند جوانان دشتی، با کمترین امکانات بهترین نتیجه را به‌دست می‌آورند.
جمشیدی با اشاره به اعتبارات اختصاص یافته به شهرستان دشتی خاطرنشان کرد: در دولت نهم و دهم 100 میلیارد تومان به شهرستان دشتی اختصاص یافته این در حالی است که در پنج سال گذشته و در دولت‌های قبل این اعتبارحتی به استان نیز اختصاص نمی‌دادند.
فرماندار دشتی گفت: هدف اصلی دولت خدمت رسانی به مردم به‌ویژه مناطق محروم جامعه بوده و است.
جمشیدی با اشاره اعتبارات نفت گفت: اگر در دولت‌های گذشته 75 میلیون تومان از درآمد نفت به دشتی اختصاص یافته بود اما در این دولت مردمی این مبلغ به 3 میلیارد تومان افزایش یافت که این رقم بسیار خوبی است.
فرماندار دشتی با اشاره به اینکه دشتی 25 کیلومتر مرز آبی دارد افزود: از محل اعتبارات سفر اول هیئت دولت مبلغ 6 میلیارد تومان اعتبار به گمرک و اسکله لاور ساحلی اختصاص داده‌ایم که با راه اندازی گمرک و اسکله این بندر تحول عظیمی در منطقه رخ می‌دهد.
جمشیدی با اشاره به اینکه اعتبارات اختصاص یافته به شهرستان دشتی به‌ طور عادلانه تقسیم شده یادآور شد: تا سال 1381 فقط 20 میلیون تومان در بخش راه اعتبار اختصاص داده شده بود اما به همت استاندار مردمی استان و معاونان استاندار در دو مرحله 950 میلیون تومان اختصاص داده شده است.
وی با بیان اینکه پروژه‌ها با اولویت‌بندی انجام می‌شود، گفت: هدف دولت خدمت به مردم و رفع موانع و مشکلات پیش‌روی آن‌هاست.
جمشیدی یادآور شد: در دولت‌های گذشته در دومین شهرستان بزرگ استان بوشهر فقط دو سالن ورزشی وجود داشت، اما در دولت نهم و به دنبال آن دولت دهم این تعداد به 14 سالن افزایش یافته و سرانه ورزشی نیز از 5/2سانتی‌متر بود که در حال حاضر به بالای یک متر رسیده است.
فرماندار دشتی در ادامه گفت: برایآبرسانی به 12 روستای کوه پایه مند که 50 کیلومتر طول دارد از محل خشکسالی 3 میلیارد و 400 میلیون تومان به دشتی اختصاص یافته که مبلغ 400 میلون تومان از این اعتبارات به آبرسانی به این روستاها اختصاص داده‌ایم و در مجموع تاکنون 780 میلون تومان در این پروژه هزینه شده است.
یکی از معتمدین محلی نیز در این مراسم اظهار داشت: این مسجد که توسط حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی پدر شهید در سال 1355 احداث شده بود و بیش از 30 سال از قدمت آن می‌گذشت در سال 1387 تجدید بنا شد.
محمود گلبینی افزود: 14 میلیون تومان توسط اوقاف و امور خیریه استان بوشهر برای این مسجد اختصاص داده شده بود که تاکنون فقط مبلغ 4میلیون و500 هزار تومان دریافت شده است.

بیش از 100 مبلغ در ماه محرم به مناطق شهرستان دشتی اعزام شدند

حجت‌الاسلام حسین فرامرزی امروز در گفتگو با فارس اظهار داشت: تعداد روحانیون مستقر و اعزامی از دفتر تبلیغات قم در دهه اول محرم به شهرستان دشتی حدود 35 نفر است.
وی افزود: بیش از 65 مبلغ بومی، بیوت علما، حوزه‌های علمیه قم، مشهد، اصفهان و روحانیون متفرقه در ماه محرم امسال به مناطق مختلف شهرستان دشتی اعزام می‌شوند.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی دشتی گفت: اقامه نماز، تفسیر قرآن، مسائل اعتقادی، اجتماعی و سیاسی و پاسخ به شبهات دینی و ذکر فلسفه قیام اباعبدلله از مهم‌ترین وظایف روحانیون اعزامی به مناطق مختلف این شهرستان است.
فرامرزی، سرکشی از روحانیون اعزامی، بررسی مشکلات آن‌ها و بیان برخی مسائل مرتبط را از مهم‌ترین برنامه‌هایی دانست که پس از اعزام مبلغ به مناطق صورت می‌گیرد.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دشتی با اشاره به نقش روحانیون در تبلیغ مسائل دینی و اعتقادی گفت: حضور روحانیون در مناطق محروم شهرستان دشتی موجب توسعه و گسترش امور اعتقادی در اقشار مختلف مردم می‌شود.
وی همچنین به استقبال مردم این شهرستان برای اعزام روحانی به مناطق مختلف اشاره کرد و افزود: در صورت اعلام نیاز مردم به روحانی، اداره تبلیغات آمادگی دارد روحانیون بیشتری را به مناطق مورد نیاز اعزام کند.

/ 0 نظر / 7 بازدید