ضمن تبریک این روزمبارک و با آرزوی قبولی نذر و نیازهایتان بی مقدمه گشتی می زنیم در خبرهای مهم وجاری شهرستان دشتی...

ارسال "مستند دی رضا" به شماره پیام گیر 3000082

همونطور که کم و بیش در جریان هستید  آخرین مستند علی سالمی کارگردان جوان دشتیاتی با عنوان «دی رضا» که حکایتست از  کار مادر بزرگوارش و بخشی از زنان روستای کردوان موفق شده ب مرحله نهایی برنامه "نردبان" شبکه مستند سیما راه یابد  و تا اکنون در قضاوت بینندگان این برنامه مقام دوم را به خود اختصاص داده است اما بواسطه اینکه ما بتوانیم این ساخته مستند ساز همشهرستانی را به صدر جدول و کسب بهترین مستند جشنواره تابستانه برسانیم دعوت میکنم با ارسال  «مستند دی رضا» به شماره پیام گیر 3000082  در موفقیت  این مستند و مستند ساز گام برداریم...

مستند دی رضا روایتیست از زنانی دشتیاتی ، آنانیکه کمتر دیده می شوند و یا بهتر است بگویم دیده نمی شود با همه ناملایمات زیستی خود می سازند و دم نمی زنند علی رغم داشتن استعداد کمتر از امکانات بهره مند بوده اند..دی رضای فیلم سالمی نماینده از زنان و مادران دیروز دشتی هستن که همیشه یا چشم براه شوی خود بودند که ب سفر آنسوی دریا رفته بود یا از این دیار ب آن دیار برای برداشت گندم رهسپار شده بود..او یک تنه خانواده را مدیریت می کرد و روزگار تلخ رفته برخود را با از پا ننشستن به کام خانواده خود شیرین می کرد...شاید کمتر قدر دانسته شده اند!!

اما همه فرزندان آن شیرزنان ب خوبی می دانند که مادر و زن دشتیاتی یعنی ایثار ب تمام معنا یعنی همه سختی را به جان خریدن یعنی هم مادر باشی هم پدر یعنی هیزم آوردن برای تش و چاله یعنی چیدن کاکل و تهما یعنی جیلم و جوری کردن یعنی کشک و دوغ ساختن یعنی بی آب و برق زیستن یعنی پیاده کیلومترها رفتن برای آوردن آب یعنی ب وقت قعطی گرسنه ماندن و سیر کردن اولاد یعنی تمامه چیدن یعنی نان گرم ،مشتک بانو ،گرده.. یعنی تیلیت دو کشک یعنی چای همیشه دم یعنی آرد گمنه گرفتن یعنی نان شیرین درست کردن یعنی مشتک پیازی یعنی پلیل گرم روز بارونی یعنی شستن با دست های پینه بسته یعنی یعنی مکنار یعنی جومی ویل یعنی خالکوبی های دست! یعنی ارخولک یعنی زندگی...

قبول شدگان

با توجه به اعلام قبولی های آزمون های مختلف ،در ادامه ب برخی دیگر از قبول شدگان دشتی اشاره می کنیم:

دانشجوی دوره تخصص پزشکی هسته ای دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه تهران

باخبر شدیم خانم دکتر هاجر آل بویه موفق شدند در آزمون دوره تخصص(دستیاری) پزشکی هسته ای پذرفته شوند.

دکتر آل بویه فرزند حاج عبدالله آل بویه مدیر اسبق دبیرستان ابوذر غفاری خورموج و اصالتن اهل روستای فقیه حسنان دشتی هستند.بد نیست بدانیم ایشان دانش آموخته دکترا پزشکی از دانشگاه شهید بهشتی تهران هستند.

دانشجوی دکترا برنامه ریزی آمایش کیفیت محیطی مناطق روستایی

خانم مرضیه شوقی نیز موفق شدند در آزمون دکترا  برنامه ریزی آمایش کیفیت محیطی مناطق روستایی دانشگاه خوارزمی تهران پذیرفته شوند

بدنیست بدانیم خانم شوقی اصالتن اهل روستای چاه حسین جمال هستند

ارشدان

برای تکمیل قبولی های ارشد نیز می توان اشاره کرد به:

مهران قلی زاده: مهندسی فناوری اطلاعات دانشگاه تهران(رتبه 12 ارشد)

معصومه شوقی: جامعه شناسی دانشگاه شهید چمران اهواز

 

زلزله بی خطر شهر شنبه

غلامرضا مهرجو  اظهار داشت:شب گذشته زلزله ای به بزرگی4.1  در مقیاس ریشتر در عمق 18 کیلوکتری زمین رخ داد که به حمد الله خسارت جانی و مالی در پی نداشته است.

وی افزود:این زمین لرزه درعرض جغرافیای ۲۸.۴۶۷  و طول جغرافیایی ۵۱.۶۷۴ رخ داده است.

مهرجو ادامه داد:روز گذشته نیز جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان با حضور کلیه اعضاء برگزار شد در آن جلسه به کلیه دستگاههای اجرایی تاکید شد که با توجه به اینکه دشتی یکی از شهرستانهای حادثه خیز استان است آمادگی لازم داشته باشند.


تقبل هزینه دانشگاه دانش‌آموزان برتر مناطق زلزله‌زده دشتی توسط اتاق ایران
رئیس هیئت امنای جامعه نیکوکاری ابرار گفت: پس از قبولی در دانشگاه‌ها هزینه‌های دانشجویانی که از مدارس زلزله‌زده دشتی راهی دانشگاه‌ها می‌شوند، توسط موسسه ابرار تامین و پرداخت خواهد شد.

فارس؛ علاء میرمحمد صادقی در آیین افتتاح مدرسه خیرساز اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور اظهار داشت: در خورموج، بوشهر، خراسان و شهرهای دیگر کشور مردم آب انبار، پل، راه و ... زیادی ساختند و بانی آنها بخش خصوصی بود ولی کم‌کم متاسفانه این کار دست دولت افتاد و بخش خصوصی کنار کشید.

وی ادامه داد: احیای سنت فعالیت‌های خیر با محوریت بخش خصوصی در اتاق بازرگانی کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت تا اینکه موسسه ابرار تشکیل شد و تاکنون کارهای متعددی در کشور انجام داده است.

صادقی گفت: فعالیت‌های این موسسه در جنوب خراسان، شهرهای مختلف کشور و دیگر کشورها توسط بخش خصوصی هزینه شده و دولت یک ریال در این زمینه کمک نکرده است.

رئیس هیئت امنای جامعه نیکوکاری ابرار تاکید کرد: دبیرکلی این موسسه بر عهده مقام معظم رهبری است و اعضای آن از اعضای هیئت رئیسه اتاق بازرگانی هستند.

وی افزود: امیدوارم که شعبه‌های موسسه ابرار در شهرستان دشتی ایجاد شود و ما این سنت قدیمی را تکرار کنیم.

صادقی خاطرنشان کرد: به پیشنهاد رئیس اتاق بازرگانی استان بوشهر این دو باب مدرسه در کاکی و شنبه توسط موسسه ابرار ساخته شد و نمازخانه و زمین ورزشی در مدرسه شهید حاجیانی احداث می‌کنیم.

وی تاکید کرد: پس از قبولی در دانشگاه‌ها هزینه‌های دانشجویانی که از این مدارس راهی دانشگاه‌ها می‌شوند، توسط موسسه ابرار کشور تامین و پرداخت خواهد شد.
میرمحمدصادقی تاکید کرد: دو واحد آموزشی در شهرستان دشتی با همکاری اتاق‌ بازرگانی با اعتبار17 میلیارد و500 میلیون ریال ساخته شده است.

نشست فرماندار دشتی با مدیرکل سازمان انتقال خون استان بوشهر

در این نشست صمیمی که جمع دشتی ها جمع بود فرماندار مهرجو فقیه حسنانی از دکتر حاجیانی چمکوری خواست :با توجه به استقبال خوب مردم این شهرستان  در اهدا خون احداث وراه اندازی پایگاه انتقال خون در شهر خورموج مهم است.
دکتر غلامرضا حاجیانی چمکوری:انشاءالله با همکاری فرمانداری وشبکه بهداشت ودرمان در آینده نزدیک پایگاه موقت خونگیری در شهر خورموج راه اندازی کنیم ودر این راستا از هیچ تلاشی دریغ نمی ورزیم.

 حضور کم نظیر مردم در یادواره شهدای شهر خورموج

/ 2 نظر / 80 بازدید
سيد

ممنون , پستت جالب بود اگه خواستي ميتونم لينکت کنم:x بهم سر بزن عزيز

غزاله

سلام من اپ شدم با جوک دخترونه و پسرونه! لايک مطالب من يادت نره!