اعلام زمان تشییع مرحوم آقاسید علی پورفاطمی

مراسم تشییع حجت الاسلام و المسلمین سید علی پورفاطمی دوشنبه آتی همزمان با عید غدیرخم برگزار می شود.

مقرر است این مراسم از ساعت 15 از مجلسی تا مقبره آیت الله سیدحسین پورفاطمی در شهر کاکی برگزار می شود.

 مراسم ترحیم آن مرحوم روزهای سه شنبه و چهارشنبه 22 و 23 مهرماه در مسجدالنبی شهر کاکی برگزار می شود.مراسم هفتمین روز در گذشت آن مرحوم نیز روز پنج شنبه 24 مهرماه در همین مسجد برپا خواهد شد

سید علی پورفاطمی برادر حجه الاسلام سید مجتبی پورفاطمی نماینده دشتی و تنگستان در مجلس است که در جریان سفر حج و همزمان با طواف گرد خانه خدا دچار سکته قلبی شده و جان خود را از دست داد.

در این ارتباط: اینجا دشتی عزادار نواده زهرا(س)


استارت ماراتن لیگ برتر والیبال با دلیران دشتی

تیم دلیران دشتی نماینده استان در لیگ برتر والیبال کشور در گروه نخست این مسابقات قرار گرفت.

 مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های برتر ایران با حضور 14 تیم و از 15 آبان ماه در دو گروه مقدماتی آغاز می شود که تیم دلیران دشتی اولین تجربه استان در این رقابت ها می باشد.

قرعه کشی این لیگ با حضور مسئولین فدراسیون والیبال، مربیان و سرپرستان تیم های شرکت کننده برگزار شد و مقرر شد دور مقدماتی این رقابت ها در دو گروه هفت تیمی برگزار شود:

گروه اول:  پیکان، میزان مشهد، شهرداری تبریز، دلیران دشتی ،بازرگانی جواهری گنبد، شهرداری زاهدان و نوشیدنی شمس

گروه دوم:  متین ورامین، شهرداری ارومیه، نوین کشاورز، سایپا، مهر پارس فارس، وزارت دفاع و یکی از تیم های آلومینیوم بندرعباس یا تعاون گنبد

تیم والیبال آلومینیوم المهدی بندرعباس تا 26 مهرماه فرصت دارد تا با کادر فنی و بازیکنان سال گذشته خود تسویه حساب کند و در لیگ امسال شرکت کند، در غیر اینصورت تیم تعاون گنبد جایگزین این تیم خواهد شد.

دور مقدماتی لیگ برتر والیبال از 15 آبان ماه و تنها در روزهای چهارشنبه پیگیری خواهد شد و چهار تیم برتر هر گروه به مرحله پلی آف صعود خواهند کرد. تیم های پنجم وششم هر گروه نیز در لیگ برتر سال آینده باقی می مانند اما تیم هفتم دو گروه مستقیما به مسابقات دسته یک سقوط خواهند کرد.

در مرحله پلی آف لیگ برتر والیبال سال جاری تیم های اول تا چهارم گروه اول به صورت ضربدری با تیم های اول تا چهارم گروه دوم مسابقه خواهند داد که تیم های پیروز دو مسابقه از سه دیدار به چهار تیم برتر مرحله نهایی صعود می کنند.

نحوه برگزاری مرحله نهایی لیگ برتر والیبال بعد از مشخص شدن چهار تیم برتر و زمان باقی مانده از سال جاری مشخص خواهد شد.

سرپرستان و مربیان تیم های لیگ برتر به غیر از متین ورامین که در اردوی خارج از کشور بسر می برد و وزارت دفاع در این نشست حضور داشتند.

تیم های لیگ برتر می توانند 20 بازیکن به سازمان لیگ معرفی کنند که حتما چهار بازیکن جوان (سه بازیکن متولد 11 دیماه 73 و یک بازیکن یکم فروردین ماه 73 به بعد)، دو بازیکن نوجوان (متولد 11 دیماه 75 به بعد) و دو بازیکن امید (یک نفر 11 دیماه 71 و یک نفر یکم فروردین ماه 70 به بعد) در جمع 20 بازیکن معرفی شده حضور داشته باشند.

در ضمن در این نشست مقرر شد در صورتی که بازیکنان تیم های لیگ برتر قسط دوم قرارداد خود را در موعد مقرر دریافت نکنند، بازیکن آزاد محسوب شوند.

 پتروشیمی خورموج، قهرمان نیم فصل لیگ استان
هفته نهم و پایانی نیم فصل اول لیگ برتر فوتبال بزرگسالان استان بوشهر در شهرهای مختلف استان برگزار شد.

 در حساس‌ترین بازی هفته شاهین آبپخش و ابوذر کلمه به مصاف هم رفتند که هر دو تیم به تقسیم امتیازات رضایت دادند تا قهرمانی نیم‌فصل شاهینی‌ها از کف برود.

در دیگر دیدار مهم این هفته در بوشهر سپاهان به مصاف پتروشیمی جم خورموج رفت که خورموجی‌ها با غلبه بر سپاهان و با توجه به تساوی شاهین آبپخش توانستند قهرمان نیم فصل شوند.

توحید بوالخیر هم که می‌توانست قهرمان نیم فصل شود در خانه تن به شکست مقابل تیم ته جدولی سپاهان خورموج داد.تا قدر این فرصت خوب را نداند.

توحید بوشهر هم در ادامه ناکامی‌های خود در گناوه تن به شکستی دیگر داد تا به قعر جدول سقوط کند.

سرخپوشان برازجان هم در خانه موفق شدند تیم ته جدولی پویا دیلم را با شکست بدرقه کنند.


نتایج هفته نهم لیگ برتر بزرگسالان استان بوشهر/سه شنبه 15/07/93 ساعت 16:00

سپاهان بوشهر 2 - 3 پتروشیمی جم خورموج
سرخ پوشان برازجان 2 - 0 پویا دیلم
توحید بوالخیر 1 - 2 سپاهان خورموج
شاهین آبپخش 2 - 2 ابوذر کلمه
امید گناوه 3 – 1 توحید بوشهر

 

دانشگاه آزاد خورموج ،کارشناس ارشد دار شد!!
رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج گفت: مجوز راه اندازی رشته مهنسی برق درمقطع کارشناسی ارشد دراین دانشگاه در سال جاری گرفته شد.

علیرضا چمکوری روزچهارشنبه درآیین آغازسال تحصیلی دانشجویان جدید الورود دانشگاه آزاد خورموج افزود: این دانشگاه از بهمن امسال برای اولین بار دراستان بوشهر دراین رشته درمقطع کارشناسی ارشد دانشجو پذیرش خواهد کرد.

وی اضافه کرد: در دانشگاه آزاد واحد خورموج اکنون بیش از یکهزارو100 دانشجو در35 رشته درمقطع کاردانی و کارشناسی پیوسته وناپیوسته مشغول تحصیل هستند.

چمکوری ادامه داد: دانشگاه آزاد خورموج اولین دانشگاهی بود که درشهرستان دشتی ودرسال 1381 دردو رشته کاردانی و86 دانشجو زیر نظردانشگاه آزاد بوشهر فعالیت خود را آغازکرد و درمدت 12 سال گذشته پیشرفت بسیارخوبی داشته است.

وی بیان کرد: تاکنون بیش از دو هزارو500 دانشجو در مقاطع کاردانی وکارشناسی از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج افزود: امسال 450 دانشجو جدید الورود دراین دانشگاه پذیرش شده اند.

وی به فعالیت های علمی دانشگاه آزاد واحد خورموج اشاره کرد گفت: در دو سال گذشته از سوی این دانشگاه 35 مقاله و 22 طرح تحقیقاتی وپژوهشی درمجامع علمی بین المللی ارائه شده است. 

خبرهایی از سد دشت پلنگ،سد سنا،سدکاردنه و..

مدیرعامل سازمان آب منطقه‌ای بوشهر گفت: سد دشت پلنگ شهرستان دشتی با فاینانس خارجی احداث می‌شود.

مهر؛ شاپور رجایی در نشست شورای برنامه‌ریزی استان بوشهر اظهار داشت: طرح‌های توسعه‌ای مناسبی در بخش آب در استان بوشهر در دستور اجرا داریم که می‌تواند نقش مهمی در تامین آب مورد نیاز داشته باشند.

وی در ادامه به اجرای برخی از طرح‌های آب منطقه‌ای در شهرستان دشتی اشاره کرد و افزود: امیدواریم با اجرای با کیفیت این طرح‌ها بتوانیم به اهداف مورد نظر در طرح‌های آب دست یابیم.

مدیرعامل سازمان آب منطقه‌ای بوشهر با اشاره به اجرای هشت طرح آب منطقه‌ای در حوزه شهرستان دشتی، بیان داشت: طرح‌های توسعه منابع آب، سد سنا و سد کاردنه را در دستور کار داریم.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای اجرای سد دشت پلنگ در شهرستان دشتی، اضافه کرد: تامین اعتبارات این طرح به صورت فاینانس خارجی است که جاده دسترسی به سد به پایان رسیده است.

رجایی در ادامه از امضای قرارداد جدیدی با پیمانکار خبر داد و تصریح کرد: زمان‌بندی اجرای این طرح چهار ساله است که مطالعات دشت پلنگ را انجام داده‌ایم و مشاور کارش را انجام داده است.

مدیرعامل سازمان آب منطقه‌ای بوشهر به دیگر طرح‌های در دست اجرای شهرستان دشتی اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: اجرای سیل بند منطقه شنبه را نیز در دستور کار دار داریم که تا دهه مبارک فجر تکمیل خواهد شد.

 درخشش دشتی ها در جشنواره بازیها و آیین های بومی ومحلی استان

به مناسبت بزرگداشت روز روستا، جشنواره بازیها و آیین های بومی ومحلی استان بوشهر در روستای باغک شمالی تنگستان روزچهارشنبه درآیینی با معرفی تیم های برتر به کار خود پایان داد.

در مسابقات بازی های بومی و محلی که در بخش مردان برگزار شد، تیم دشتی به مقام نخست رسید و تیم های بوشهر و تنگستان به ترتیب به مقام های دوم و سوم دست یافتند.

همچنین در آیین های بومی و محلی نیز که در بخش بانوان برگزار شد، تیم بوشهر جایگاه نخست را از آن خود کرد و تیم های دشتی و جم به ترتیب مقام های دوم و سوم را کسب کردند. 

/ 1 نظر / 43 بازدید
2همدل

سلام يه سايت جديد برا ازدواج http://nimso.ir با بيش از 250000 عضو فعال و بالاي 2000 نفر آنلاين حتما سر بزنيد