ردپای انتخابات در دشتی

روزها به روز بزرگی منتهی می شود که بسیاریمان منتظرشیم روزی بی تردید مهم که می تواند زندگیمان را به لحاظ اجتماعی اقتصادی فرهنگی و سیاسی دچار دگرگونی کند. آری انتخابات ریاست جمهوری و در اشل کوچکتر انتخابات شوراهای اسلامی که با استارت انتخاباتش باعث تحرکی بیشتر در اتمسفر شهر ها و روستاها شده است از همین رو و به این بهانه کوتاه نگاهی داریم البت متفاوت به این روند جاری از باب نگاه یک دشتیاتی...

+ خبرها حاکی از آن است که غلامعلی زارعی فرزند ناصری دشتی که در آخرین انتخابات مجلس حوزه انتخابیه دشتی و تنگستان نتوانست به بهارستان برسد و هم اکنون در راس دانشگاه فرهنگیان استان هستند به عنوان رییس ستاد دکتر غلامعلی حداد عادل معرفی شده است.بدینوسیله در حکمی از سوی حسین نجابت نماینده تهران و رییس ستاد انتخاباتی غلامعلی حدادعادل غلامعلی زارعی به عنوان رییس ستاد حامیان مردمی این نامزد ریاست جمهوری در بوشهر منصوب شد.

+ دیگر اینکه استاد نصرالله اسدی که سالهاست در مدارس و دانشگاه های استان تدریس می کند و فرزند اصیل خورموج است و سه دوره متوالی است که عضوشورای شهر بوشهر هستند و جز افرادی بود که در آخرین تایید صلاحیت ها تایید شد علاوه بر کاندیداتوری دز شورای چهارم بندربوشهر بتازگی در انتخابات ریاست جمهوری نیز پستی را عهده دار شدند.خبر اینه که نصرالله اسدی عضو کنونی شورای اسلامی شهر بوشهر به عنوان رئیس ستاد ویژه یاران قالیباف در استان بوشهر منصوب شد.

+ در این دوره چهارم در بندر بوشهر و در ترافیک افراد مختلف اسامی آشنایی از دیار دشتی هم به چشم می خورد که می توان به مهندس علیرضاسنایی دشتی محمد حسین بکمی محمدصادق حاجیانی و فخرالسادات هاشمی اشاره کرد.که خورموجی ها خانم هاشمی را به خوبی می شناسند چراکه وی به عنوان عضو شورای شهر خورموج هنوز عضویت دارند و به دلایلی که پیش از این در مصاحبه ی که در وبلاگ دشتی ها هم بازتابش دادیم تصمیم گرفته شانس خودرا در بندر بوشهر امتحان کند.اما برای آشنایی بد نیست بدانید مهندس سنایی دشتی که اصالتن اهل آبادی سنا دشتی هستند دارای مهندسی برق و هم اکنون ریاست سازمان نظام مهندسی استان را برعهده دارد و بکمی جوان فرزندشهید محمد امین بکمی  اهل روستای سهو دشتی و کارشناسی ارشد مطالعات جغرافیا از دانشگاه آزاد گرگان را دارد و فردی اهل اندیشه و سخنور است و یدطولایی در قلمفرسایی دارد.حاجیانی که سالهاست در حوزه بیمه فعالیت دارد و دارای کارشناسی مدیریت هستند اصالتن اهل آبادی مقاتل دشتی هستند و اهل قلم که در نشریات استان ردپای آن را دیده ایم بدنیست بدانید برادر دکتر غلامرضا حاجیانی مدیرکل انتقال خون استاد بوشهر می باشد.

+  در مرکز دشتی نیز لحظه به لحظه رقابت تنگترمی شود بطوریکه برخی نیز به تخریب روی آورده اند که امید و انشالله قصدشان ناخواسته است...اما بی تردید اوج آن افشاگری های برخی اعضا فعلی شورا نسبت به همکاران خود هست. از افشاگری های خانم هاشمی که پیش از این اشاره کردیم و صحبت های متفاوت مهندس سمیعی در این روزهای پرالتهاب منتهی به انتخابات شورای چهارم خورموج است وی در مصاحبه ی با خبرگزاری فارس اعلام کرده:

" عضو شورای اسلامی شهر خورموج تصریح کرد:در مورد پیمانکار خدمات شهری نیز سال‌ها بود که قرارداد آن تمدید می‌شد، ولی در سالی که رییس شورا بودم، مناقصه برگزار کردیم و یک شرکت بومی برنده شد و به خوبی نیز از پس کار برآمد و فضای سبز شهر گسترش و سرانه فضای سبز نیز  به میزان قابل توجهی بالا رفت.
سمعیی خاطرنشان کرد: پس ازآن خدمات شهر به شکل پیمان مدیریت در آمد و به خوبی و با کمترین نارضایتی در میان پرسنل شهرداری مواجه بودیم، ولی در 2 سال گذشته شرکتی از میمند که از بستگان یکی از اعضای شورا بود، خدمات شهری را در اختیار گرفت و نارضایتی زیادی ایجاد کرد و با مخالفت ما شرکت دیگری جایگزین شد، ولی از نوع قرارداد اطلاعی ندارم و اگر شهردار شفافیت داشت، می‌توانست قرارداد را به شورا بفرستد. "

وبلاگ دشتی ها بی طرفی را به عنوان یک اصل برای خود تعریف کرده از همین رو از اعضاشوارای فعلی هرکدام افرادنیاز به پاسخگویی را لازم می دانند آمادگی را اعلام می کنیم.

+ در اتمسفر انتخابات ریاست جمهوری در دشتی نیز بیشترین فعالیت ستادی را ستاد دکتر جلیلی دارد که هم به لحاظ تعداد با حداقل سه ستاد در خورموج و هم به لحاظ اطلاع رسانی و بازتاب خبری در صدر قرار دارد و  بد نیست بدانید علاوه بر ستاد دکتر جلیلی ستادهای دکتر روحانی دکتر ولایتی دکتر قالیباف و دکتر رضایی نیز در شهرستان فعالیت رسمی خود را استارت زده اند که آخرین ستادی که راه اندازی شده ستاد دکتر روحانی در خورموج است.

+ در مناطق زلزله زده دشتی نیز خبر می رسد:

به گفته ابراهیم درویشی بخشدار شنبه و طسوج: ۱۲ شعبه اخذ رای در بخش شنبه وطسوج دایر خواهد شد که چهار شعبه ثابت و هشت شعبه نیز سیار است.
درویشی اضافه کرد: ۸۶ نفر در این بخش نامزد عضویت
درشوراهای اسلامی شهر و روستای هستند که ۱۹ نفر در شهر شنبه و۶۷ نفر نیز در۱۰ روستاها نامزد شوراها شده اند.

/ 8 نظر / 5 بازدید
خورموجی با تعصب

مدیر محترم وبلاگ دشتی شما که دنبال خبر هستید ومیدونی که اقای سمیعی این مطالب را کجا میگه چرا نمی نویسی که وقتی از سمیعی درخصوص اظهاراتش در مساجد سوال میشه هیچ جوابی نداره و فرار میکنه نمونه بارزش سوالی که حاج اقا فربود از ایشان در مسجد امیرالمومنین پرسید وهیچ جوابی نداشت . فرار ایشان از مسجد الزهرا وابوالفضل بدون اینکه به سوالات جوابی بدهد . پس نتیجه میگیریم که ایشان قصد تخریب را دارد ونه به فکر مردم خورموج میباشه. ایا شما از خودتون پرسیده اید که چرا این اقای سمیعی تو این موقع داره این مطالب را میگه چرا دو سال پیش نگفته . پ چونکه خودش مطمئنه که رای نمیاره وقصد تخریب دیگران را داره. چرا از ابطحی وهاشمی انتقاد نمیکنه چون ان دو نفر نیستند توی صحنه . وبلاگ دشتی ها شما اگر قصد درج خبر داری سعی کن یک سری حقایق دیگر را هم بنویس وصحبتهای سمیعی را هم به چالش بکشان تا مردم اگاهی کامل داشته باشنداین حق مردم خورموجه تا باشه به غیر خورموجی رای ندهند کسی که یکسال از عمرش تو خورموج نبوده . این اقا از فردی دیگه که خودشون چهره محبوبی توی خورموج نمیباشه درس میگیره و قدرت تخریب را بکار انداخته . مردم خورموج اگاه باشید

عشاير دشتي

باسلام برمديريت محترم وبلاگ ان شااله عشاير غيور هم مانند ديگر اقشار ايران اسلامي در انتخابات رياست جمهوري و شوراي عشايري حضور افتخار آميزي خواهند داشت.

بردخون دیار من

7سلام تغیر دیدگاه و جبهه گیری صاحب وبلاگ سلت در مورد منظومه کلاخا از سرایندگی به بازسرایی خود نقطه عطفیست که شعر شاعری غیر از مرادی دارد برترین گواه براین مهم جناب ابطحی از ادیبان خورموج است که ازخود مرحوم پرسیده. تادیروز می گفتند فقط مرحوم سروده نکسی دیگر حالا میگویند بازسرایی کرده

شهره

متاسفانه از طرف طرفدارن یکی از کاندیدهای شهر اقدام به پاره کردن بنر اقای علی صمدیان مجرد در میدان مهدوی وامام شده که این نشانه دست پاچگی ان کاندید میرسونه وقتی فهمید تخریب صمدیان جواب نمی دهد ومردم با سوالات خودشون جلوی او ایستادند وایشان جوابی نداشت که بدهد دست به این اقدام زده . خداوند به این کاندید عقل و فهم دهد اینشاا..

غولو

اقای شاکری تو هم خیلی یکطرفه میری چرا نظرات ما را نمیاری بالا

خورموج

ازمردم خورموج خواهشمندم به افراد با تخصص شهر وشهرسازی رای دهند نه اسم ونام.اگراین جورباشه میشه امروزشهرکه حتی یه خیابان درست نداریم با این ادعاوهمش حرف کلاه برداری شهرداری است

لیلی

سایتهای مهم خبری داخلی هم هستند که بعضی وقتها اخباری را به اشتباه در مورد مقامات کشور بیان می کنند به خورموجی با تعصب هم این نکته رو می گم که وظیفه مدیر وبلاگ این نیست که به دنبال علت صحبتهای دیگران باشه همین که نقد شما هم در قسمت نظرات دیده میشه یعنی عدالت

وجدان تنها محکمه ایست که نیاز به قاضی ندارد اقای شاکری چراهمه نظرارا بالا نمیاری قسمت میدیم به امام زمان که بالا بیار مگراینکه توهین باشه